خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 14 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رسانه صهیونیست: رونمایی ایران از موشک جدید، بخشی از قدرت بازدارندگی آن بود

مشرق | سیاسی | جمعه، 05 خرداد 1402 - 12:56
شبکه۱۲ رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد که ایران، پاسخ تهدیدهای تل‌آویو را با رونمایی از موشک بالستیک «خرمشهر۴» داد و بار دیگر، بخشی از قدرت بازدارندگی خود را به نمایش گذاشت.
ايران،موشك،رونمايي،اسرائيل،بالستيك،صهيونيستي،تحليلگر،رژيم،مو ...

خلاصه خبر

این تحلیلگر صهیونیست در ادامه به تعدادی از حملات موشکی ایران که در دوره اخیر به اهداف آمریکا در منطقه اصابت کرده است، پرداخته و اذعان کرد: ایران این موشک را فقط برای هدف قراردادن «اسرائیل» آماده نمی‌کند، بلکه شاید برای هدف قراردادن اهداف آمریکایی دیگری در خاورمیانه از آن استفاده کند.
این تحلیلگر صهیونیست در خصوص سخنرانی اخیر «هرتزی هالوی»، رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی اشغالگران، در دو روز پیش که طی آن درباره اقدام احتمالی تل‌آویو علیه برنامه هسته‌ای ایران هشدار داده بود، صحبت کرده و خاطرنشان کرد: رونمایی تهران از موشک جدید، تایید این نکته بود که ایرانی‌ها این صدها را شنیده‌اند و از این طریق، پیامی می‌فرستند تا «اسرائیل» را از هرگونه ماجراجویی بازدارند.
«عبدالباری عطوان» تحلیلگر مشهور جهان عرب و سردبیر روزنامه اینترنتی «رای الیوم» در یادداشتی تاکید کرد: دلایل افزایش تهدیدات لفظی کابینه تل‌آویو علیه ایران، ترس‌ها و ناکامی‌های میدانی در مقابله اشغالگران با مقاومت فلسطین و جنبش حزب‌الله لبنان است؛ تهدیدها همچون ۲۰سال گذشته، هیچ تاثیری بر تهران و متحدانش در محور مقاومت نخواهند داشت.