خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 14 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

علت "رسوب و ایستایی کالا" در گمرکات از زبان رئیس کل گمرک ایران- اخبار کردستان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 05 خرداد 1402 - 12:44
رئیس کل گمرک ایران گفت: بخشی از رسوب یا ایستایی کالا به قبل از اظهار کالا به گمرک بازمی گردد و عموماً ناظر بر نداشتن ثبت سفارش است اما بعد از اظهار، عموما به دلیل عدم دریافت تأییدیه های مختلف از دستگاه های همجوار است.
گمرك،وزارت،روز،ايران،گمركات،اساس،اظهار،اقتصاد،اقتصادي،ماه،گذ ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مریوان، محمد رضوانی‌فر رئیس‌کل گمرک ایران صبح امروز در دیدار با فعالان اقتصادی کردستان بر ضرورت تقویت مبادلات تجاری ایران و عراق تأکید کرد و اظهار داشت: باید موانع و مشکلات پیش‌روی این حوزه برطرف شود.
وی علت زمان‌بر بودن فرایند ترخیص که بعضاً در گمرکات از جمله مرز باشماق صورت می‌گیرد، را این‌گونه توضیح داد: بخشی از رسوب یا ایستایی کالا به قبل از اظهار کالا به گمرک بازمی‌گردد و عموماً ناظر بر نداشتن ثبت سفارش است اما بعد از اظهار، عموما به دلیل عدم دریافت تأییدیه‌های مختلف از دستگاه‌های همجوار است.
رضوانی‌فر درباره ارتقا جایگاه گمرکات کردستان گفت: در خصوص گمرکات بانه و سقز مکاتبات به طور پیوسته به ویژه با سازمان استخدامی انجام شده که بخشی از آن را منوط به تصویب اصلاحات اساسی در ساختار جدید کرده‌اند و پیشنویس آن مصوب شده است، امیدواریم که خرداد ماه ساختار جدید گمرک بر اساس آمایش جدیدی که مصوب شده است، به تصویب برسد.
کمرگ بانه به اداره کل ارتقا می‌یابد اما سقز باید تصمیم اتخاد شود.