خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 14 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بررسی طرح مالیات بر سوداگری در هیات عالی نظارت مجمع تشخیص/ سرنوشت عایدی ناشی از تورم چه شد؟- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم

تسنیم | اقتصادی | جمعه، 05 خرداد 1402 - 12:16
مفاد طرح مالیات بر سوداگری که حدود یک ماه قبل در مجلس شورای اسلامی تصویب شد، مراحل تکمیلی بررسی در هیات عالی نظارت را طی می کند.
ماليات،مجلس،طرح،سوداگري،عايدي،تورم،15،ماده،اقتصادي

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، یکی از بخش‌هایی که دولت برای دریافت مالیات از آنها با مشکلات مختلفی مواجه بوده، فعالیت‌هایی است که گردش مالی داشتند و حتی شناسایی نیز می‌شدند، اما خلاهای قانونی، امکان دریافت مالیات از آنها را محدود و یا غیرممکن کرده بود؛ سوداگری در بازار مسکن، طلا و ارز از جمله این بخش‌ها محسوب می‌شود.
بر اساس اعلام رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست‌های کلی نظام، در جلسه اخیر هیئت عالی نظارت، طرح «مالیات بر سوداگری و سفته بازی» بررسی و ماده 15 این مصوبه درباره تعیین نسبت تورم با عایدی سرمایه مشمول مالیات، مغایر جزء 10 بند 9 سیاست‌های کلی قانونگذاری و بند 4 سیاست‌های کلی برنامه هفتم شناخته شد.