خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 14 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

استان تهران بیش ترین جمعیت کیفری را در کل کشور دارد/ ممنوعیت ارفاق برای افراد شرور و مخل امنیت- اخبار استان تهران - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 05 خرداد 1402 - 12:13
رئیس کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه وضعیت اشتغال به کار در زندان، وضعیت خوبی نیست، گفت: بیشترین جمعیت کیفری در کل کشور را در استان تهران داریم.
استان،تهران،زندانيان،زندان،دادگستري،قضايي،رئيس،دماوند،بازديد ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دماوند، علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران به همراه علی صالحی دادستان تهران، حیات الغیب مدیرکل سازمان زندان‌های استان تهران و هیئت قضایی همراه با حضور در زندان شهرستان دماوند، از ندامتگاه این زندان و بخش‌های مختلف آن بازدید کردند.
وی افزود: هدف از زندان و زندانی کردن مجرمان، اصلاح و بازاجتماعی شدن فرد زندانی است و همه در مقابل خانواده زندانیان مسئول هستیم و باید تلاش کنیم تا حد امکان‌ آسیب‌های موجود به خانواده زندانی‌ها‌ کاهش یابد.
رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به بازدید از بخش های مختلف حرفه آموزی و اشتغال زندان دماوند و گفتگو با مددجویان گفت: بسیاری از مددجویان اذعان داشتند که پس از ورود به زندان در زمینه های تخصصی مانند الکترونیک یا تراش چوب و خیاطی با آموزش های فنی و حرفه ای و اشتغال در زندان فرا گرفته اند و از این رو افزایش فضای فیزیکی اشتغال در زندان می تواند یکی از اقدامات مهم برای اشتغال به کار زندانیان باشد.
القاصی به تمامی مسئولان حوزه های قضایی دادگستری در سطح استان تهران ماموریت داد تا با استخراج مشخصات و وضعیت متهمانی که بیش از 2 ماه تحت قرار بازداشت قرار دارند از معاون قضایی خود در امور زندانها خواست تا با نظارت بر این موضوع نسبت به تعیین تکلیف متهمان بررسی و پیگیری لازم و مستمر صورت بگیرد.
در نشست شورای کاهش جمعیت کیفری استان تهران حشمت الله حیات الغیب مدیرکل سازمان زندان‌‌های استان تهران و یونس طرهانی معاون قضایی دادگستری تهران در امور زندانها، گزارشی از عملکرد صورت گرفته در حوزه های مختلف زندان‌ها و همچنین کمیسیون عفو و بخشودگی استان ارائه کردند.