خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 19 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آفت سینمای ایران از نگاه مجید مجیدی/ از سوژه های دیگران تقلید می کنیم- اخبار خراسان رضوی - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | فرهنگی و هنری، استان‌ها | جمعه، 05 خرداد 1402 - 11:41
مجید مجیدی تقلید از سوژه های دیگران را آفت سینمای جوان و حرفه ای ایران دانست و گفت: یک فیلمساز باید صاحب اندیشه و فکر باشد در غیر این صورت هیچ وقت نمی تواند نسبت به سوژه و موضوعی به یک دیدگاهی برسد.
رضا،حرم،امام،مستند،مجيدي،رضوان،رضاي،فرهنگي،زائران،مذهبي،خدمت ...

خلاصه خبر

در این مستند که خادمان حرم امام رضا (ع) مشغول امر کفشداری زائران هستند.
عشق کفشداران حرم مطهر امام رضا ‏(ع) در خدمت رسانی به زوار و شرح لذت آن از زبان خودشان و همچنین عشقی که زوار به این امام همام دارند در این مستند به تصویر کشیده شده است.
مستند رضای رضوان به موضوع خدمت جمعی از مردم با مشاغل مختلف در کفشداری حرم امام رضا(ع) می پردازد.
وارد حرم که بشویم بسیاری از افراد را می بینیم که در لباس خادم و کفشدار مشغول فعالیت هستند و شاید در نگاه اول، همه آن ها جزو کارکنان حرم ها به حساب بیایند ولی حقیقت آن است که بعضی از همین اشخاص، دارای مشاغل دیگری هستند و تنها برای خدمت به زائران بقاع متبرکه، به چنین کارهایی می پردازند.
مستند رضای رضوان در مورد همین اشخاص است؛ مستندساز ابتدا به سراغ زائران حرم رضوی می رود و از آنها در مورد کفشداران حرم می پرسد، بسیاری نمی دانند آن ها چه کسانی هستند و اصلا شغل شان چیست.
سپس مصاحبه با کفشداران پخش می شود که هر یک دارای شغلی برای خود هستند، یکی کشاورز، دیگری مهندس، سومی پزشک و دیگری کارگر که تنها به شوق خدمت به زائران حرم امام هشتم(ع) کفشداری این مکان مقدس را انتخاب کرده اند.
آستان قدس رضوی گنجینه ای که مغفول مانده است