خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 09 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

۳۲ نفر از زندانیان ندامتگاه دماوند آزاد شدند/ غیبت زندانیان باید به کمترین میزان برسد

مشرق | سیاسی | جمعه، 05 خرداد 1402 - 11:29
رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: غیبت زندانیان باید به کمترین میزان برسد و نسبت به دستگیری و بازگشت زندانیان غایب اقدامات لازم پیگیری شود.
استان،تهران،زندانيان،زندان،دادگستري،قضايي،رئيس،اشتغال،بازديد ...

خلاصه خبر

به گزارش مشرق به نقل از قوه قضائیه، علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران به همراه علی صالحی دادستان تهران، حیات الغیب مدیرکل سازمان زندان‌های استان تهران و هیئت قضایی همراه با حضور در زندان شهرستان دماوند، از ندامتگاه این زندان و بخش‌های مختلف آن بازدید کردند.
مسئولان قضایی بازدید کننده از زندان دماوند در ادامه برنامه با حضور در بخش‌های مختلف مجموعه فرهنگی، ورزشی، حرفه آموزی و اشتغال ندامتگاه دماوند، از نزدیک اقدامات مددجویان که در حال حرفه آموزی و اشتغال بودند را ملاحظه و با تعدادی از این افراد نیز دیدار کرده و پس از دریافت مشکلاتشان، دستورات لازم جهت حل و فصل امورات آن‌ها را صادر کردند.
افزایش فضای فیزیکی اشتغال در زندان می‌تواند یکی از اقدامات مهم برای اشتغال به کار زندانیان باشد
وی افزود: هدف از زندان و زندانی کردن مجرمان، اصلاح و بازاجتماعی شدن فرد زندانی است و همه در مقابل خانواده زندانیان مسئول هستیم و باید تلاش کنیم تا حد امکان آسیب‌های موجود به خانواده زندانی‌ها کاهش یابد.
رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به بازدید از بخش‌های مختلف حرفه آموزی و اشتغال زندان دماوند و گفتگو با مددجویان گفت: بسیاری از مددجویان اذعان داشتند که پس از ورود به زندان در زمینه‌های تخصصی مانند الکترونیک یا تراش چوب و خیاطی با آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و اشتغال در زندان فرا گرفته‌اند و از این رو افزایش فضای فیزیکی اشتغال در زندان می‌تواند یکی از اقدامات مهم برای اشتغال به کار زندانیان باشد.
نظارت فوری و بررسی وضعیت افراد بازداشتی که بیش از ۲ ماه در زندان بودند
القاصی به تمامی مسئولان حوزه‌های قضایی دادگستری در سطح استان تهران ماموریت داد تا با استخراج مشخصات و وضعیت متهمانی که بیش از ۲ ماه تحت قرار بازداشت قرار دارند از معاون قضایی خود در امور زندان‌ها خواست تا با نظارت بر این موضوع نسبت به تعیین تکلیف متهمان بررسی و پیگیری لازم و مستمر صورت بگیرد.