خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 13 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

صدای صلح چین در اروپا� شنیده نشد، پکن روی حمایت مسکو حساب می کند- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | جمعه، 05 خرداد 1402 - 10:44
گسترش تحریم های ژاپن علیه روسیه، امکان ادامه جنگ اوکراین برای چند دهه، کمک جدید 300 میلیونی آمریکا به کی یف، تشکیل ائتلاف آموزش پرواز با اف-16 برای خلبانان اوکراینی و وعده شولتز درباره تشدید تحریم های ضدروسی، از مهمترین رویدادها پیرامون جنگ هستند.
روسيه،اوكراين،چين،نظامي،16،اعلام،جنگنده،منطقه،رئيس،F،گذشته،ا ...

خلاصه خبر

علاوه بر این، مقامات لهستان و کشورهای اروپای کهن، اگرچه ابتکار جمهوری خلق چین را رد نکردند، ولی با شک و تردید آن را ارزیابی کرده و هنوز حمایت قاطعی از این طرح دیده نشده است.
پکن روسیه را به دلیل حمله به اوکراین محکوم نکرده و همچون آمریکا و ناتو، مسکو را مسئول این درگیری نمی‌داند.
این کارشناس افزود: با این وجود، سفر لی هوی، نماینده ویژه چین در امور اوراسیا به اروپا، اوکراین و روسیه می تواند طرفین را برای یک سناریوی آتی اجتناب ناپذیر آماده کند که در آن همه باید بر سر میز مذاکره بنشینند و گفتگو کنند.
با این حال، این بدان معنا نیست که چین در مورد میانجیگری بالقوه صلح جدی نیست یا اینکه سفر لی هوی به اوکراین، اروپا و روسیه لزوماً اتلاف وقت بوده است.
مدودف: درگیری در اوکراین ممکن است چندین دهه ادامه داشته باشد
دیمیتری مدودف، معاون شورای امنیت فدراسیون روسیه صبح امروز، جمعه، در مصاحبه با خبرنگاران در سفر به ویتنام، اعتراف کرد که اگر ماهیت نازیسم قدرت حاکمه فعلی در کی‌یف از بین نرود، درگیری نظامی در اوکراین ممکن است حتی برای چندین دهه ادامه یابد.
مدودف ابراز عقیده کرد:«"این درگیری بطور بالقوه می تواند بسیار طولانی باشد.
ژاپن دارایی‌های 17 شهروند و 78 سازمان از روسیه را مسدود کرد
وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن صلح امروز، جمعه، اعلام کرد که این کشور تحریم ها علیه روسیه را گسترش داده است.
علاوه بر این، تحریم هایی علیه چند فرمانده نیروهای هوابرد و نیروهای موشکی راهبردی روسیه، اعمال شده است.
سامانه پدافند هوایی روسیه یک موشک اوکراینی را در منطقه راستوف سرنگون کرد
لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده شب گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که دو کشور دانمارک و هلند رهبری ائتلاف اتحادیه اروپا را برای آموزش نیروهای مسلح اوکراین به منظور خلبانی با جنگنده F-16 بر عهده خواهند داشت.
رئیس پنتاگون در پایان نشست منظم گروه چند ملیتی که توسط غرب برای هماهنگی ارسال تسلیحات به اوکراین برگزار شد، یادآور شد که شرکا در مورد برنامه های مربوط به آموزش خلبانان اوکراینی برای پرواز با جنگنده های نسل چهارم، از جمله اف-16 گفتگو کردند.
و من می خواهم از دانمارک و هلند که تصمیم گرفتند ائتلاف اتحادیه اروپا را برای آماده کردن نیروهای اوکراینی برای استفاده از F-16 رهبری کنند، تشکر ویژه کنم.
لوید آستین، رئیس پنتاگون، اعلام کرد که آموزش خلبانان اوکراینی برای پرواز با جت‌های جنگنده F-16 ممکن است طی چند هفته آینده آغاز شود.
وی افزود: «هفته گذشته، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده از تلاش مشترک با متحدان و شرکا برای آماده سازی خلبانان اوکراینی برای استفاده از هواپیماهای نسل چهارم، از جمله جنگنده های F-16، حمایت خواهد کرد.
پیش از این، مجله آمریکایی فارین پالیسی گزارش داده بود که نخستین دوره آموزش خلبانان اوکراینی بر روی جنگنده های F-16 در انگلیس برگزار می شود.
اولاف شولتز، صدراعظم آلمان از قصد کشورهای غربی برای ادامه تقویت تحریم‌های ضد روسیه و نظارت بر عدم دور زدن احتمالی محدودیت‌ها خبر داد.
رئیس کابینه آلمان تاکید کرد: فشار تحریم‌ها علیه روسیه را افزایش می‌دهیم و به ویژه تضمین می‌کنیم که تحریم‌های ما نقض نشود.
به گفته شولتز، اتحادیه اروپا به حمایت از کی‌یف در زمینه های مختلف ادامه خواهد داد.
پیش از این روز پنجشنبه، کشورهای اتحادیه اروپا به کمیسیون اروپا در مورد مکان 200 میلیارد یورو از دارایی‌های مسدود شده بانک مرکزی فدراسیون روسیه اطلاع دادند.
یک روز قبل، مشخص شد که کشورهای اتحادیه اروپا در حال بررسی امکان ارسال سود از دارایی‌های مسدود شده روسیه به عنوان کمک مالی به اوکراین هستند.
نیوزویک: ارتش اوکراین پس از دریافت جنگنده F-16 از ناتو می خواهد به کریمه حمله کند
این کارشناس در عین حال افزود که قبل از آن لازم است مجموعه ای از اقدامات مقدماتی تکمیل شود که از جمله آموزش خلبانان اوکراینی، بهبود باند فرودگاه و ساخت زنجیره تامین لجستیکی برای این جنگنده است.
ویکتور اوربان گفت: «با توجه به این واقعیت که ناتو آماده اعزام نیروی نظامی به اوکراین نیست، بدیهی است که امکان پیروزی اوکراین بر ارتش قدرتمند روسیه وجود ندارد.