خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 09 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ماجرای شهادت "محمد سپاهیان" به همراه 32 نفر از نیروهای انتظامی سراوان چه بود؟- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 05 خرداد 1402 - 10:42
شهید "لال محمد سپاهیان" به همراه 32 نفر از نیروهای انتظامی سراوان 27 اردیبهشت ماه سال 1360 در درگیری با عوامل گروهک تروریستی که خود را "خلق بلوچ" می نامیدند به فیض شهادت نائل آمد.
شهيد،سراوان،انقلاب،سپاه،سپاهيان،انقلابي،شهادت،عوامل،پيروزي،ن ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، شهید "لال محمد سپاهیان" به همراه 32 نفر از نیروهای انتظامی سراوان 27 اردیبهشت‌ماه سال 1360 در درگیری با عوامل گروهک تروریستی که خود را "خلق بلوچ" می‌نامیدند به فیض شهادت نائل آمد.
اکیپی از نیروهای انتظامی سراوان به همراه گروهی از نیروهای سپاه ماموریت دستگیری و تعقیب عوامل این جنایت را بر عهده گرفتند که در منطقه "کوه سفید" از توابع "گشت" سراوان با آنها درگیر شدند و درآتش سنگین ضدانقلاب 33 نفر از مأموران مظلومانه به شهادت رسیدند.
شهادت این شهید و همرزمانش تنها نمونه‌ای از تاریخ دیده نشده و‌ پر‌افتخار ایثار و از خودگذشتگی مردم جنوب شرق ایران اسلامی است.