خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 08 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

30 درصد مردم جهان از کمبود غذایی رنج می برند/ برنامه پیشنهادی ایران پذیرفته شد- اخبار کردستان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 05 خرداد 1402 - 10:41
رئیس کمیته ایرانی اتاق بازرگانی جهان و دبیر کل ICC با بیان اینکه هم اکنون بیش از 30 درصد مردم جهان از کمبود غذایی رنج می برند، گفت: یکی از تهدیدات جدی جامعه بشری کمبود آب و منابع غذایی است.
كشاورزي،منابع،اتاق،تامين،بازرگاني،كميته،خصوصي،استان،جهاني،تو ...

خلاصه خبر

عضو شورای اجرایی فدراسیون بازرگانی جهان افزود:مشخص کردن کلان پروژه‌های کشاورزی استان بر اساس سند آمایش، توجه به تولید سند صادرات محور با کشورهای هدف، برنامه‌ریزی برای صادرات بر اساس الگوها، زنجیره ارزش در بخش کشاورزی و کیفیت محصولات، کشاورزی هوشمند، بهره‌وری محصولات مکانیزاسیون در حوزه کشاورزی استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
خزایی شناسایی ظرفیت‌ها و محدودیت‌های استان، توجه و توسعه بهره‌وری از منابع آب، توجه به استانداردهای صادرات محور در تولید و توجه به پایانه‌های صادراتی را از الزامات سرمایه‌گذاری دانست و گفت: وجود 12 گذرگاه با کشور عراق و 2 پایانه مرزی پایانه‌های صادراتی بسیار مهم و توجه به آنها ضروری است.
خزایی خواستار تمرکز جدی استانداری بر موضوع مشارکت عمومی و خصوصی شد و اجرایی شدن نقطه نطرات همایش را مرهون تشکیل کارگروهی متشکل از استانداری، اتاق بازرگانی، نمایندگی وزارت امور خارجه در کردستان، جهاد کشاورزی و وزارت اقتصاد و وزارت راه دانست.
وی اضافه کرد: این کمیته کارشناسی می‌تواند نقشه راه توسعه استان براساس سند آمایش در اختیار داشته باشد.