خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 14 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نماینده مریوان در مجلس: فکری به حال صف های طولانی کامیون ها در مرز باشماق کنید- اخبار کردستان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 05 خرداد 1402 - 10:14
نماینده مردم مریوان در مجلس با اشاره به ضعف زیرساخت ها در مرز باشماق گفت: از دولت می خواهیم فکری به حال صف های طولانی کامیون ها در مرز باشماق کند.
كردستان،استان،تسهيلات،بانكي،تومان،اقتصاد،منابع،وزير،شوراي،مج ...

خلاصه خبر

نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی خواستار رفع مشکلات مرز باشماق شد و افزود: ضعف زیرساخت‌ها، طولانی بودن صف‌های کامیون‌ها و نبود شعبه بانکی در مرز از جمله معضلات این حوزه است که امید است برطرف شود.
ارسلان ازهاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان نیز در جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی واحدهای تابعه وزارت امور اقتصاد و دارایی و بانک‌های استان کردستان با وزیر اقتصاد خواستار بازگشت حساب‌های شرکت‌ها به داخل استان شد و اظهار داشت: نباید این شرکت‌ها از زیرساخت‌های استان استفاده کنند اما درآمد و سودشان را به استان‌های دیگر ببرند.
وی با تاکید بر اینکه 120 میلیادد تومان حقوق معادن دولتی باید به استان بازگردد، گفت: دو هزار و 500 میلیارد تومان درآمد مصوب استان به سه هزار میلیارد تومان افزایش یافته اما این مبلغ به دلیل نبود ظرفیت آن تحقق نمی‌یابد.
ازهاری با بیان اینکه گمرک استان سال گذشته بیش از 400 میلیارد تومان درآمد داشته است، یادآور شد: 340 میلیارد تومان میزان مالیات بر ارزش افزوده در استان بوده است.
نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی خواستار ایجاد اشتغال‌زایی شد و اذعان کرد: کردستان از لحاظ ایجاد اشتغال، آخرین استان کشور است و باید با پرداخت تسهیلات کم‌بهره برای رفع بیکاری گام برداشت.