خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 09 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

موزه‌ها؛ نهادهای ترویج تاریخ و میراث فرهنگی

مهر | اجتماعی و حوادث | جمعه، 05 خرداد 1402 - 09:56
شناخت موزه‌ها به عنوان نهادهای ضروری برای حفظ و انتشار دانش و تنوع فرهنگی یک ضرورت است که با گذشت زمان باید بیشتر از قبل به آن بها داده شود.
روز،موزه،جهاني،فرهنگي،پايداري،ميراث،اهميت،جهان،افزايش،آگاهي، ...

خلاصه خبر

این موضوع نقش مهمی را که موزه‌ها می‌توانند در ارتقای پایداری و رفاه ایفا کنند برجسته می‌کند.
به طور خلاصه تمرکز شعار امسال بر روی اهداف زیر است:
سلامت و رفاه جهانی: تضمین زندگی سالم و ارتقای رفاه برای همه در تمام سنین، به ویژه در مورد سلامت روان و انزوای اجتماعی.
انتخاب این شعار باید منجر به اتفاقات مثبت و تأثیرگذاری شود که می‌توانند الهام‌بخش باشند و توصیه‌های عملی از سوی کسانی که این کار را در موزه‌های سراسر جهان رهبری می‌کنند، گرد هم آورد.
از بهبود سلامت روان تا مبارزه با انزوای اجتماعی، ایجاد تاب‌آوری در کودکان تا خدمت به افرادی که از شرایط مرتبط با سن رنج می‌برند، همه و همه در شعار «موزه‌ها، پایداری و زیست بهتر» نهفته است.
شعاری که ابعاد مختلفی را دربرمی‌گیرد و می‌تواند نه تنها از جنبه ملی و بومی مورد توجه قرار بگیرد، بلکه نقش آن در ابعاد بین‌المللی هم پررنگ و اثربخش باشد.
موزه‌ها همچنان برای ما الهام بخشند و در مورد شگفتی‌های هنر، تاریخ و فرهنگ به ما آموزش می‌دهند و گنجینه‌های نگهداری شده‌ای هستند که ما را به میراث مشترکمان متصل می‌کنند؛ با شعار منتخب امسال، قصد بر این است که بیشتر از هر زمان دیگری بر اهمیت پایداری تاکید شود تا جهان به این درک برسد، شرایط نامطلوب زیستی به همین‌جا ختم نمی‌شود و در ابعاد دیگر و گسترده‌تری ادامه پیدا می‌کند و با پایداری نه تنها می‌توان مانع آن شد بلکه می‌توان محرک و پویا در مسیر رو به جلو گام برداشت.