خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 09 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مصوبه جدید شورای عالی اشتغال برای حمایت از فارغ التحصیلان دکتری و تحصیلات تکمیلی- اخبار کار آفرینی و اشتغال - اخبار اقتصادی تسنیم

تسنیم | اقتصادی | جمعه، 05 خرداد 1402 - 09:45
رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال در مورد منابع قانون بودجه برای ایجاد اشتغال گفت: در قانون بودجه امسال 100هزار میلیارد تسهیلات تکلیفی درنظر گرفته شده است که بین کمیته امداد, بهزیستی، صندوق نوآوری و شکوفایی و بین استان ها تقسیم می شود.
اشتغال،عدالت،پيشرفت،بودجه،شوراي،تومان،قانون،ايجاد،حساب،وزارت،ملّي

خلاصه خبر

قاسم رستم پور, رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال در گفت وگو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره مصوبات جلسه شورای عالی اشتغال گفت: هشتاد و پنجمین جلسه شورای‌عالی اشتغال کشور مصوبات 6 بندی داشت که راه‌اندازی و تدوین «حساب‌های پیشرفت و عدالت» در سراسر کشوریکی از این مصوبات است.
رستم‌پور با اشاره به اینکه در نشست شورای عالی اشتغال تأکید بر این بود که منابع اعتباری قانون بودجه در اسرع وقت توسط سازمان برنامه و بودجه با کمک بانک مرکزی و بانک‌های عامل ابلاغ شود گفت: یک بند از مصوبات برای ایجاد اشتغال فارغ‌التحصیلان دکتری و تحصیلات تکمیلی که دولت یارانه دستمزد و یارانه کارفرمایان و همچنین منابع برای کارورزی آنان را تأمین می‌کند.
وی تأکید کرد: منابعی از بودجه توسط سازمان برنامه و بودجه برای ایجاد اشتغال در نظر گرفته می‌شود.
همچنین به تناسب وصولی تسهیلات سال‌های قبل در قالب تبصره 18در سال 1402هم به منابع این تبصره اضافه می‌شود و رئیس‌جمهور تأکید کرد در مدت زمان کوتاهی دستورالعمل اجرایی تبصره 18قانون بودجه ابلاغ شود.