خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 09 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

یک روش کاربردی در مواجهه با فرزند دختر- اخبار دین ، قرآن و اندیشه - اخبار فرهنگی تسنیم

تسنیم | فرهنگی و هنری | جمعه، 05 خرداد 1402 - 09:41
والدین به عنوان اصلی ترین و اثرگذارترین مربیان فرزندان جهت تربیت صحیح آنها محسوب می شوند. نیاز است والدین عزیز به هر نحوی شده با گزاره های تربیتی و روش های تربیتی آشنا شوند.
وَ،تربيتي،مَنْ،پسران،اميرالمؤمنين،احاديث،فرمود،فرزند،فرزندان،وا ...

خلاصه خبر

جالب است که نقل می‌شود رسول خدا صلی الله علیه و آله هرگاه به سفر می‌رفتند، فاطمه سلام‌الله علیها آخرین نفری بودند که با ایشان وداع می‌شد و هرگاه از سفر باز می‌گشتند، اولین نفری بودند که مورد عنایت پیامبر (ص) قرار می‌گرفت؛‌ کَانَ رَسُولُ اللَّهِ ص إِذَا سَافَرَ آخِرُ عَهْدِهِ‏ بِإِنْسَانٍ مِنْ أَهْلِهِ فَاطِمَةُ وَ أَوَّلُ مَنْ یَدْخُلُ عَلَیْهِ إِذَا قَدِمَ فَاطِمَةُ ع‏.
نمونه این روایات را در حدیثی دیگر از امیرالمؤمنین علیه‌السلام اینگونه می‌خوانیم که حضرت فرمود «مَنْ کانَ لَهُ أُنْثى فَلَمْ یَنْبِذْها وَ لَمْ یُهِنْها وَ لَمْ یُؤْثِرْ وَلَدَهُ عَلَیْها اَدْخَلَهُ اللّهُ الْجَنَّةَ»؛ یعنی آنکه داراى دختر است، او را از خود نراند، اهانتش نکند و پسران را بر او مقدم ندارد، خداوند وى را وارد بهشت مى‌کند.» (مستدرک الوسائل و مستنبط المسائل، ج‏15، ص118) یا امام رضا علیه‌السلام در روایتی فرمود «إِنَّ اَللَّهَ تَبَارَکَ وَ تَعَالَى عَلَى اَلْإِنَاثِ أَرْأَفُ مِنْهُ عَلَى اَلذُّکُورِ»؛ یعنی خداوند متعال به دختران مهربان‌تر است تا پسران.