خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 09 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

گرد فراموشی بر رخ «حلبیان»

مهر | استان‌ها | جمعه، 05 خرداد 1402 - 07:06
اصفهان – مدرسه «شهید حلبیان» روبه فراموشی می‌رود و این در حالی است که ستون‌های شرقی این ینای ۱۰۰ ساله دیگر تاب تحمل سنگینی کلاس‌های درس طبقه دوم آن را ندارد.
مدرسه،شهيد،احياي،اصفهان،دانش،ضروري،ميراث،فرهنگي،دستي،هويت،مه ...

خلاصه خبر

دانش آموزان سابق و معلمان این مدرسه نگران ریزش سقف همه خاطراتشان در مدرسه قصه‌های مجید هستند و مدت‌هاست که پیگیر راه حلی برای دوباره بر پا کردن کلاس‌های درس در این مدرسه هستند.
دیوار بخش شمالی مدرسه فروریخت و با تلاش‌های فراوان توانستیم بخشی از آن را اصلاح کنیم، باید توجه داشت که حیاط خلوت شرقی مدرسه نیز به تصرف غیر درآمده و بهتر است که زودتر به تصرف مدرسه برگردد
این معلم دغدغه‌مند مدرسه حلبیان بابیان اینکه ۲ روز در هفته من و تعدادی دیگر از معلمان و فرزندانشان برای زنده نگه داشتن محیط مدرسه برای ورزش و مراسم زیارت عاشورا به این مدرسه می آئیم تا همه بدانند این مدرسه هنوز سرپاست.
ستون‌های بخش شرقی مدرسه هر لحظه امکان ریزش دارد
او تاکید می‌کند: دانش آموزان این مدرسه در تخصص‌های مختلف فعالیت دارند و همه برای احیای این مدرسه اعلام همکاری کرده‌اند.
مرمت مدرسه حلبیان با کمبود اعتبار روبه‌رو نیست
او می‌افزاید: ضروری است که برای تعیین کاربری و روند اداره این مدرسه هیأت امنایی شامل مدیران و دانش آموختگان این مدرسه تشکیل شود تا بتوان نسبت به تسریع در پیشرفت مرمت این مدرسه امیدوار بود.
موانع اداری مرمت مدرسه شهید حلبیان را برطرف می‌کنیم
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان می‌افزاید: جلسات مختلفی هم قبلاً گذاشته شده و ابتر مانده است و امیدواریم اهتمام همه بر این باشد که چگونه بتوان این مدرسه را احیا کرد.
او با بیان اینکه مدرسه شهید حلبیان هویت بخش و هویت آفرین است، تصریح می‌کند: برای حفظ این بنا باید هویت مدرسه آن حفظ شود، ما موافق ایجاد مدرسه هنرستان هنرهای صنایع دستی هستیم چرا که رویکرد ما تجاری سازی مدارس است.
کارگروه احیای مدرسه شهید حلبیان راه‌اندازی می شود
همچنین معاون اجرایی اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان نیز در این ارتباط به خبرنگار مهر می‌گوید: انجام مطالعات اولیه برای تهیه نقشه‌ها و تعیین میزان اعتبار موردنیاز برای مرمت مدرسه شهید حلبیان ضروری است.
مدارس ماندگار جزئی از هویت مردمان یک شهر هستند، هویتی که تک تک شهروندان با آن خاطره داشته و برایشان یادآور روزهای شیری تحصیل است، در اصفهان چندین مدرسه ماندگار وجود دارد که انتظار می‌رود مسئولان نسبت به حفظ و احیای آنها بیش از پیش توجه داشته باشند تا زنگ تحصیل در این مدارس خاموش نشود.