خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 09 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

120 کیلومتر باند دوم در خراسان جنوبی به بهره برداری می رسد- اخبار خراسان جنوبی - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 05 خرداد 1402 - 00:15
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه امسال قرار است 120 کیلومتر باند دوم در استان به بهره برداری برسد گفت: نهضت احیای واحدهای تولیدی راکد را با جدیت دنبال می کنیم.
شهرستان،سرايان،خراسان،جنوبي،استان،اشاره،گذشته،كشور،حوزه،توسع ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، جواد قناعت عصر امروز در جلسه شورای اداری استان که در طبس برگزار شد با اشاره به سفر سه رئیس قوه به خراسان جنوبی در یک سال گذشته اظهار داشت: بدون شک حضور رئیس مجلس در این سفر، برکاتی نصیب استان خراسان جنوبی خواهد کرد.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه فضای همدلی بین سران قوا منجر به اتفاقات خوبی به خصوص برای خراسان جنوبی شده است افزود: خوشبختانه باید اعلام کنیم که برگزاری جشن پایان گازرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار استان از جمله این اقدامات در یک سال و نیم اخیر بوده است.
استاندار خراسان جنوبی همچنین با اشاره به نهضت احیای واحدهای تولیدی ادامه داد: در سال گذشته نهضت احیای واحدهای تولیدی انجام گرفت که 384 واحد راکد شناسایی و تا پایان سال توانستیم از این تعداد 199 واحد فعال کنیم و امسال هم به طور جدی دنبال می شود و تقویت اعتبارات محرومیت‌زدایی برای استان خراسان جنوبی هم مورد انتظار است تا بسیاری از درخواست‌ها را بتوان در داخل استان رفع کنیم.
وی با اشاره به خام‌فروشی معادن در شهرستان سرایان گفت: شهرک صنعتی شهرستان فاقد زیرساخت برق است که تقاضای ما ایجاد زیرساخت برق در راستای رونق تولید است.
فرماندار سرایان هم با بیان اینکه توسعه بیمارستان 32 تختخوابی شهرستان به 64 تختخواب از درخواست های مردم منطقه است که نیاز است با نگاه ویژه مساعدت کنید.گفت: اشتغال و تولید از دیگر مسائل شهرستان سرایان است.
فرماندار سرایان به موضوع کم آبی در شهرستان سرایان اشاره کرد و گفت: دشت شهرستان سرایان به عنوان تنها دشت فوق بحرانی در استان مطرح است، همچنین 35 درصد شبکه‌های آب شهرستان فرسوده است علاوه بر این در زمینه احداث راه‌های شهرستان در یک سال گذشته اتفاقات خوبی رقم خورده است اما عقب ماندگی زیادی در چند سال گذشته داشته‌ایم که لازم است در این خصوص تدبیر ویژه‌ای شود.