خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 13 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

وزیر ارشاد: جشن خودکفایی کاغذ در کشور برگزار می شود- اخبار لرستان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 05 خرداد 1402 - 00:15
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری جشن خودکفایی کاغذ در نیمه دوم امسال خبر داد.
فرهنگي،فرهنگ،اسلامي،رهبري،اسماعيلي،معظم،مقام،حوزه،انقلاب،كشو ...

خلاصه خبر

وی با بیان اینکه ما در دولت انقلابی همه نیازهای حوزه فرهنگ و هنر و همه الزامات و زیرساخت‌های آن را فراهم می‌کنیم، بیان کرد: هم ساختار باید متحول شود و هم برنامه‌ریزی‌ها، پشتیبانی و بودجه‌ این بخش باید تأمین شود.
اسماعیلی گفت: اتفاقاتی که امسال در حوزه سیاست‌گذاری فرهنگ رخ داده به یک نقطه عطف تبدیل شده است و اقدامات فرهنگی و تحولات این حوزه را باید به قبل از امسال و بعد از امسال تقسیم کنیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به وجود یک رهاشدگی در حوزه فرهنگ در سال‌های پیش عنوان کرد: به حوزه فرهنگ در سال‌های گذشته به‌عنوان یک اولویت دست‌چندمی نگاه می‌شد، در حالی که سیره و سلوک مقام معظم رهبری باعث شرمندگی ما مدیران فرهنگی است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در تاریخ معاصر کشورمان شخصیت فرهیخته‌ای چون مقام معظم رهبری را نداریم که با جایگاه سیاسی و اداره امت اسلام این میزان اهتمام به حوزه فرهنگ از خود نشان دهند، ابراز کرد: ماهیت انقلاب اسلامی به‌همین دلیل فرهنگی است، چون رهبران انقلاب اسلامی ما خودشان بزرگ‌ترین معلمان فرهنگی بوده‌اند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: هم سبقه انقلاب اسلامی و هم سیره و سلوک رهبران آن فرهنگی است و لذا این وضعیت فرهنگی کشور باید تغییر جدی بکند.