خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 14 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

برخی متوجه موضوع مولدسازی نشدند/ وظیفه حاکمیت در موضوع مسکن تسهیل‌گری است

مشرق | سیاسی | پنجشنبه، 04 خرداد 1402 - 23:48
رئیس مجلس: همانطور که جنگ را مردمی اعلام کردیم اقتصاد هم باید مردمی شود و ظرفیت های مردمی و جوانان به میدان بیاید، دشمن را در همه عرصه‌ها عقب زدیم؛ در جنگ اقتصادی نیز عقب خواهیم زد.
مجلس،شوراي،كشور،قانون،قاليباف،رئيس،استان،برنامه،اظهار،بودجه، ...

خلاصه خبر

به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف عصر روز پنجشنبه در نشست شورای اداری روسای شهرستان‌های طبس، فردوس، بشرویه و سرایان که در پایان سفر یکروزه به خراسان جنوبی در طبس برگزار شد، اظهار داشت: یک سیاست قطعی را در مجلس دنبال می‌کنیم دولت هم همین نگاه را دارد و همراهی می‌کند که در قوانین جاری، قانون برنامه و قوانین بودجه سالانه به سمت تمرکززدایی پیش برویم.
وی افزود: امسال در مورد تبصره ۱۸ قانون بودجه فرایند کار روان شد بطوری که همه تصمیم‌گیری به شورای برنامه ریزی استان منتقل و حساب خزانه در استان باز شده است و بدون سیر در سازمان برنامه و بودجه و از طریق وزارت اقتصاد اعتبارات واریز می‌شود.
رئیس مجلس یازدهم گفت: آیین نامه مولدسازی تنظیم و بخش قابل توجهی از اختیارات به استان ها واگذار شده است، هرچند ضابطه‌گذاری نباید فقط در مرکز استان باشد و بخشی نیز باید در شهرستان ها انجام شود، همچنان که بخشی از ضابطه‌گذاری در سطح ملی است.
رئیس مجلس یازدهم با اشاره به طرح احداث راه آهن چابهار به سرخس گفت: با احداث این خط ریلی که بخشی از مسیر از خراسان جنوبی عبور می‌کند می توان صدها میلیون تن بار را در کریدور جنوب به شمال کشور جابه جا کرد که ده‌ها میلیارد دلار برای ما تولید ثروت می‌کند و در این صورت برای احداث یک جاده یا دوبانده سازی پروژه معطل نمی‌ماند و زمانبر نمی‌شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش به دیدار چهره به چهره با جمعی از مردم در طبس اشاره کرد و گفت: همانطور که مقام معظم رهبری تذکر دادند اگر نمی توانید مشکل یا گرهی را از مردم باز کنید روی خوش که می توانید داشته باشید لذا برخی موارد رفتاری بود.
قالیباف در بخشی دیگر از سخنانش با ابراز ارادت به مردم خراسان جنوبی افزود: مردم این استان مردمی سختکوش، قانع، ولایتمدار، متدین حلیم، صبور با فرهنگ غنی هستند که در همه عرصه‌های انقلاب پای کار بوده‌اند.
وی با اشاره به حضورش در سومین کنگره سرداران و ۱۵۴ شهید شهرستان بشرویه که صبح امروز برگزار شد افزود: ما به وضوح این ویژگی ها را از شهدا و رزمندگان استان دیدیم و انشاالله در عرصه‌های اقتصادی و جنگ ترکیبی که دشمن در این دو بخش ما را ضعف دیده با همت مردم متدین استان بر این مشکلات هم فائق خواهیم آمد.
رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز پنجشنبه در سفر یکروزه به خراسان جنوبی، وارد بشرویه شد و در سومین کنگره سرداران و ۱۵۴ شهید بشرویه شرکت و سخنرانی کرد و در ادامه برنامه ‌راهی شهرستان طبس شد.
محمدباقر قالیباف عصر امروز در بدو ورود به آستان مبارک حضرت حسین‌بن موسی الکاظم طبس در دیدار چهره به چهره با شماری از شهروندان طبس گفت و گو کرد و با حضور بر مزار شهدا در این مکان مقدس، به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.
وی همچنین در ادامه برنامه‌ها در نشست شورای اداری روسای شهرستان های طبس، فردوس، بشرویه و سرایان شرکت کرد.