خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 14 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رئیس مجلس: تا زمانی که اقتصاد ما دولتی باشد مشکلات حل نخواهد شد- اخبار خراسان جنوبی - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 04 خرداد 1402 - 22:15
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که اقتصاد ما دولتی باشد مشکلات حل نخواهد شد و باید اقتصاد را مردمی سازی کنیم.
بحث،موضوع،مسكن،مشكلات،توليد،مجلس،استان،شوراي،توجه،قرار،قاليب ...

خلاصه خبر

قالیباف به بحث معیشت و محرومیت‌زدایی اشاره کرد و گفت: در برنامه هفتم به گونه‌ای پیش خواهیم رفت که بحث مهار تورم در دستور کار قرار گیرد و نیازمند اقدامات مقطعی است و مسائل محرومیت‌زدایی و معیشت استان خراسان جنوبی به صورت اولویت پیگیری خواهد شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بحث مسکن سه کار در مجلس پیگیری شده است، افزود: یک موضوع بحث حل مشکل کمبود مسکن است در این راستا بحث جهش تولید مسکن را تولید کردیم و ماهیت این قانون کاملا با قانون مسکن مهر متفاوت است و در این راستا زمین در اختیار مردم قرار می‌گیرد و بحث تسهیلات و زیرساخت‌ها را فراهم می‌کنیم.
وی گفت: تسهیلات تبصره 18 مربوط به حوزه اشتغال یک سیاست قطعی در دستور کار دولت و مجلس قرار دارد که در قوانین بودجه و قوانین مختلف در دست اجرا است و متاسفانه تمرکززدایی در امور تصدی‌گری مهم‌ترین بحث در زمینه ایجاد مشکلات و عقب‌ماندگی است.
رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص بحث مولدسازی عنوان کرد: متاسفانه برخی افراد از جمله نخبگان و صاحب‌نظران و غیره متوجه این موضوع نشده‌اند در حالی که این مصوبه به تایید مقام معظم رهبری رسیده، اما می‌گویند خلاف قانون است.