خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افزایش دانشجویان بین‌الملل از اهداف گسترش پردیس‌ها/ایجاد شعبه پارک تهران در منطقه آزاد ارس

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 21:56
رئیس دانشگاه تهران گفت: پردیس بین‌المللی ارس دارای ظرفیت مناسبی جهت جذب دانشجویان کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه است.
دانشگاه،منطقه،آزاد،تهران،ارس،علمي،كشور،شعبه

خلاصه خبر

مقیمی همچنین با اعلام آمادگی دانشگاه تهران به منظور رونق فعالیت‌های دانش‌بنیان در منطقه آزاد ارس، گفت: با فراهم شدن فضای فیزیکی مناسب در منطقه آزاد ارس، برخی شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برای ایجاد شعبه در منطقه آزاد ارس آمادگی دارند؛ که در این صورت امکان مناسب‌تری به منظور بازاریابی محصولات دانش‌بنیان ایرانی و توسعه صادرات آن‌ها به کشور‌های همسایه فراهم می‌شود.
رئیس دانشگاه تهران در پایان، راه‌اندازی شعبه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در منطقه آزاد ارس را موجب رونق فعالیت‌های دانش‌بنیان در این منطقه دانست و اظهار کرد: با راه‌اندازی این شعبه، شرکت‌های دانش‌بنیان و واحد‌های فناور جدید متناسب با ظرفیت‌های محلی و همچنین استعداد‌های کشور‌های هم‌مرز، تحت نظارت و حمایت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران امکان استقرار پیدا خواهند کرد.