خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 03 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

در آستانه بهار 10 هزار نفر در قشم از آب شرب پایدار بهره مند شدند- اخبار جزایر خلیج فارس - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 21:16
در آخرین روزهای سال 1401 و در آستانه فرارسیدن فصل بهار، با بهره برداری از آب شیرین کن جدید شهر قشم با ظرفیت 2 هزار و 500 مترمکعب، 10 هزار نفر از مردم این جزیره از آب شرب پایدار بهره مند شدند.
آب،قشم،مترمكعب،ظرفيت،آزاد،منطقه،توليد،شهر،سازمان،روز،تاسيسات ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قشم، عملیات بهره‌برداری از آب شیرین‌کن جدید شهر قشم یکشنبه با حضور مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و تجاری کشور و جمعی دیگر از مسئولان انجام شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در مراسم بهره‌برداری از این پروژه ضمن تشکر از نگاه ویژه دولت سیزدهم به منطقه قشم، اظهار داشت: رفع مشکلات مربوط به تامین آب شرب مورد نیاز شهروندان قشم و افزایش ظرفیت تولید آب و برق یکی از چالش‌های دیرینه منطقه آزاد قشم بوده است که دولت سیزدهم در بزرگترین جزیره خلیج فارس نهایت تلاش خود را برای به حداقل رساندن تنش آبی در هنگامه اوج گردشگری جزیره به‌کار گرفته است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: طراحی و ساخت این آب شیرین‌کن، توسط نیروهای متخصص و بومی شرکت آب، برق و تاسیسات قشم به انجام رسیده و قطعات تولیدی دو شرکت دانش‌بنیان ایرانی نیز برای ساخت به‌کار گرفته شده است.