خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

فردی که ۱۰ سال مفقود بود مرد شاخص ۱۴۰۲ خلیج فارس شد

مشرق | یادداشت | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 20:28
هرچه فصل بر فصل اضافه می‌شد، بازهم خبری از محمد نبود که نبود! انگار سال‌ها هی کش می‌آمدند تا صف صابران را جدا کند. همه در انتظار مرد خانواده بودند تا بار دیگر دست پدرانه، فرزندان را نوازش کند.
محمد،محمدجعفر،سعيدي،پيكر،بوشهر،استان،غربت،سپاه،فرمانده،خاك،ش ...

خلاصه خبر

اکنون محمدجعفر سعیدی در گوشه‌ای از تاریخ گرفتار آمده بود که باید برای زندگی بهتر فرزندانش جانفشانی می‌کرد، درست شبیه به زمانی که درد غربت را بر قلبش انداخته و حامی خانواده‌اش شد؛ تاریخ به اندازه همه مردم آزمون و بلایش را فراهم کرده بود پس زمان آزمون محمدجعفر هم رسید، او علم‌به دوش جبهه حق علیه باطل شد، محمد برای پایان دادن به حکومت طاغوت پا در خیابان‌هایی نهاد که سرتاپایش آکنده از خون پیر و جوانی بود که به دنبال حکومت اسلامی بودند.
سایه نحسی جنگ بازهم بر طنین خاک سرزمینمان رخنه افکند و بازهم محمدجعفر سعیدی با نیروهای مردمی‌ای که خود آنها را سازماندهی کرده بود دل به خط زد و اما عملیات «کربلای چهار» نقطه پرواز محمد شد، خون محمد و یارانش، قداست مقاومت را بر واژه نحس جنگ کشید و این خود بهانه‌ای شد تا دردمندان این خاک به خون‌خواهی از مردم بی‌گناه، فوج فوج به جبهه‌ عازم شوند.
روستای «احشام قایدها» از توابع شهرستان دشتی استان بوشهر که در تاریخ سوم تیرماه ۱۳۳۴ فرش قدوم تولد محمد جعفر بود اکنون میزبان پیکر همان فرزند است، فرزندی که خونش پای آبادی آن صرف شده است.
شهید محمدجعفر سعیدی در لحظه شهادتش عنوان معاون گردان حضرت ابوالفضل(ع) ناوتیپ ۱۳ امیرالمومنین(ع) استان بوشهر را داشت و جانشین فرمانده سپاه گناوه، فرمانده سپاه بندر ریگ، سرپرست و جانشین فرمانده سپاه جریزه خارگ، جانشین فرمانده سپاه دشتی نیز عناوین دیگری است که این شهید والا مقام در آن خدمت کرده است.