خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

در هشتاد و یکمین جلسه شورای شهر اصفهان چه گذشت؟- اخبار اصفهان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 20:16
آخرین جلسه علنی شورای شهر اصفهان امروز برگزار و در خصوص جریان پایدار آب زاینده رود، مشکلات آلودگی هوا و مسافران نوروزی اصفهان بحث و گفت وگو شد.
اصفهان،شهر،شوراي،اسلامي،شهيد،آب،ادامه،اميدواريم،آينده،قرار،ي ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، محمد نورصالحی در نطق پیش از دستور هشتاد و یکمین جلسه علنی شورای شهر ضمن تبریک فرا رسیدن عید نوروز به پروژه انتقال آب اشاره کرده و اظهار داشت: در سال گذشته یکی از مشکلات اساس و اولویت اول اصفهان، جریان پایدار آب در زاینده‌رود بود که برای حل این مشکل مسئولین پیگیری‌های مستمری انجام دادند و در این راستا برخی پروژه‌های انتقال آب آغاز شد که امیدواریم نتیجه بخش باشد.
وی در ادامه به پروژه خط 2 مترو اصفهان اشاره کرده و گفت: تلاش می‌کنیم که بخش قابل توجهی از قطعه شمالی خط 2 مترو در سال 1403 به اتمام برسد و برای رسیدن به این هدف باید در سال 1402 پایه‌گذاری آن صورت بگیرد.
همه ایستگاه‌ها در این قطعه باید سال آینده ایجاد شوند و کارهای فنی آن تکمیل شود تا در سال بعد از آن مترو در خط دو آماده خدمت به مردم باشد.
در حوزه آب مشقت‌های فراوانی داریم
عضو کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه 56 پدر شهید پس از شهادت فرزندان‌شان به فیض شهادت رسیدند، اضافه کرد: حدود 830 فرزند شهید پس از شهادت پدرانشان به دنیا آمده‌اند و حدود 5 هزار 486 شهید دانش آموز 201 معلم شهید از سمت جامعه تعلیم و تربیت استان به کشور تقدیم شدند.
وی در ادامه خطاب به گردشگران و مسافران نوروزی که به اصفهان سفر می‌کنند، گفت: در اسلام بر پرهیز از به سختی انداختن میزبان تاکید فراوان شده از مسافران نوروزی می‌خواهیم که در حفظ نظافت شهر کوشا باشند و فرهنگ ترافیک را نیز رعایت کنند.
صالحی یادآور شد: ترک تشریفات عملیات تکمیل خوابگاه آقایان مرکز جامع توانمندسازی دیگر لایحه‌ بود که امروز مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به اقدامات نهایی که باید در مجموعه صورت گیرد، این مورد نیز به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر رسید.
وی اضافه کرد: علاوه بر این 4 لایحه نام گذاری خیابان‌ها، معابر فرعی، چهارراه‌ها و سه‌راه‌های شهر به تصویب رسیدند و پس از طی مراحل قانونی تابلوهای مربوط به این نام‌گذاری در محل‌های مربوط نصب خواهد شد.