خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اردبیل با کمبود تخت بیمارستانی مواجه است- اخبار اردبیل - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 19:16
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: در حال حاضر حدود 2400 تخت بیمارستانی داریم که پایین تر از حد استاندارد 3700 تخت است که در این راستا بیمارستان 1000 تختخوابی و بیمارستان خیریه نجف زاده را برطرف کند.
بيمارستان،دانشگاه،اردبيل،دستگاه،استان،طرح،1401،شاهد،محمديان، ...

خلاصه خبر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، خرید 3 دستگاه آمبولانس از طریق موسسات خیریه، بازسازی 12 آمبولانس و توزیع آن در شهرستان ها، ساخت مسکن متخصصین در شهرستان ها، ایجاد مراکز کلینیکی و پاراکلینیکی در شهرستان‌ها و جذب نیروهای تخصصی و فوق تخصصی را از دیگر برنامه های دانشگاه در حوزه درمان عنوان کرد و گفت: 45 نیروی تخصصی و فوق تخصصی در سال 1401 در دانشگاه جذب شدند و در برخی مراکز در نیروی پزشک عمومی مشکل داشتیم که امیدواریم در سال آینده شاهد رفع این مشکل باشیم.
محمدیان با اشاره به طرح سلامت نوروزی گفت: امسال نیز بر طبق سال‌های گذشته، این طرح در حوزه های مختلف بهداشت، درمان، اورژانس و دارو اجرا خواهد شد، بعنوان مثال تاکنون در حوزه بهداشت، بازدیدهای مختلف بهداشتی در سطح استان از یکم اسفندماه انجام شده و امروز هم شاهد معدوم سازی 42 تن مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته بودیم که در طول برگزاری این طرح، کشف و ضبط شدند.
وی ضمن تقدیر از خدمات کارکنان اورژانس به ویژه در چهارشنبه‌سوری و مسمومیت دانش‌آموزان گفت: در طرح سلامت نوروزی، اورژانس 115 استان با 56 پایگاه، 100 آمبولانس، یک بالگرد، دو اتوبوس آمبولانس و 4 موتورلانس فعال خواهد بود.
وی در پایان خواستار رعایت مسائل ایمنی در رانندگی، اشغال نکردن غیرضروری شماره 115 اورژانس و رعایت توصیه‌های بهداشتی به دلیل افزایش محسوس کرونا و همچنین توجه به موازین بهداشتی در آبگرم‌ها و غذاخوری‌ها شد.