خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 14 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پیش بینی اشغال 95 درصد هتل های فارس در ایام نوروز- اخبار فارس - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 18:16
مدیرکل میراث فرهنگی فارس گفت: پیش بینی اشغال 95 درصد هتل ها در ایام نوروز طبق رزرو ها در استان انجام شده است که از 16 اسفندماه تا به امروز فضای اقامتی فارس 144 هزار 453 نفر در استان را اقامت داده اند.
گردشگري،استان،نفر،فرهنگي،فارس،نوروزي،تخت،اقامت،اماكن،شيراز،م ...

خلاصه خبر

محسن‌نژاد از استقرار و حضور راهنمایان گردشگری در مناطق فرهنگی و گردشگری استان نظیر تخت جمشید، مجموعه زندیه و غیره خبر داد و ادامه داد: 180 نفر راهنمای گردشگری در تمامی اماکن تاریخی استان مستقر هستند.
محسن‌نژاد در ادامه از استقرار پایگاه‌های فعال هلال احمر و اورژانس و نمایندگان گردشگری و سفره افطاری ساده برای روزه‌داران در حرمین مطهر اطلاع داد و افزود: 23 هزار تخت اقامتی در استان داریم که در اسفندماه امسال یک اقامتگاه سنتی و یک هتل سه تاره در شهرستان لامرد افزوده و هتل آپادانای تخت جمشید نیز مجددا راه‌اندازی شد.
وی افزود: پیش بینی اشغال 95 درصد هتل‌ها در ایام نوروز طبق رزرو‌ها در استان شده است و از 16 اسفند تا 26 اسفند فضای اقامتی ما 144 هزار 453 نفر در استان را اقامت داده‌اند که حدود 97 هزار نفر در شیراز بوده است و فارس برای هر شب ظرفیت اقامت 130 هزار نفر را داریم.