خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

وزیر دادگستری آلمان: پوتین را دستگیر خواهیم کرد! / مراحل نهایی آموزش خدمه اوکراینی برای تانک‌های غربی/ ۷۰ درصد از شهر باخموت در کنترل ارتش روسیه قرار دارد +نقشه و تصاویر

مشرق | بین‌الملل | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 18:00
مارکو بوشمن وزیر دادگستری آلمان اعلام کرده است که برلین موظف به دستگیری ولادیمیر پوتین بر اساس رای دادگاه کیفری لاهه به اتهام ارتکاب جنایات جنگی در اوکراین است.
اوكراين،شهر،ارتش،عراده،روسيه،پوتين،اوكرايني،تانك،آلمان،آموزش ...

خلاصه خبر

وزیر دادگستری آلمان: پوتین را دستگیر خواهیم کرد!
دو روز پیش بود که دادگان کیفری بین المللی لاهه مستقر در هلند، حکم بازداشت ولادیمیر پوتین و چند تن از مقامات روسیه را به بهانه جنگ اوکراین و ارتکاب جنایات جنگی صادر کرد.
اما در جدیدترین اظهارنظر ها و لفاظی های سیاسی، مارکو بوشمن وزیر دادگستری آلمان اعلام کرده است که برلین موظف به دستگیری ولادیمیر پوتین بر اساس رای دادگاه کیفری لاهه به اتهام ارتکاب جنایات جنگی در اوکراین است؛ هر چند بعید به نظر می رسد پوتین در آینده ای نزدیک به خاک آلمان یا سایر کشورهای عضو دادگاه لاهه سفری داشته باشد.
آمریکا: ۳۱ عراده آبرامز
آلمان: ۱۹ عراده لئوپارد۲
انگلستان: ۱۴ عراده چلنجر۲
لهستان: ۱۴ عراده لئوپارد۲
اسپانیا: ۱۰ عراده STRV-۱۲۲
سوئد: ۱۲ عراده STRV-۱۲۲ (معادل لئوپارد ۲ آ ۵)
پرتغال: ۳ عراده لئوپارد ۲
نروژ: ۸ عراده لئوپارد ۲
کانادا: ۸ عراده لئوپارد ۲
هلند / آلمان / دانمارک: ۱۰۰ عراده لئوپارد ۱
از میان کشورهای فوق در حال حاضر لهستان و کانادا اقدام به تحویل تانک های لئوپارد به اوکراین کرده اند.
آموزش تانکیست های اوکراینی در آلمان به پایان رسیده اما خبری از تحویل تانک های لئوپارد منتشر نشده است؛ در خصوص امریکا نیز اگرچه خدمه مشغول آموزش در خاک این کشور هستند اما به نظر می رسد تحویل تانک های آبرامز تا تابستان پیش رو به طول بینجامد.