سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

۴۰۰۰ نفر از نمایشگاه هوایی دزفول بازدید کردند

مهر | استان‌ها | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 17:34
دزفول- فرمانده پایگاه هوایی چهارم شکاری وحدتی دزفول از بازدید چهار هزار نفر از نمایشگاه هوایی این پایگاه خبر داد.
نمايشگاه،هوايي،بازديدكنندگان،دزفول،حوزه،ولدي،شكاري،دشمن،امير ...

به گزارش خبرنگار مهر، امیر جواد ولدی ظهر امروز یکشنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای با اعلام اینکه نمایشگاه بزرگ هوایی راهیان نور دزفول واقع در پایگاه چهارم شکاری وحدتی به نمایندگی از ارتش ایران برپا شده است، بیان کرد: برای رفاه حال بازدیدکنندگان و اینکه بتوانند به راحتی از این نمایشگاه دیدن کنند، نمایشگاه هوایی از ۲۵ اسفندماه گشایش و تا سوم فروردین ماه ۱۴۰۲ برپا خواهد بود.
فرمانده پایگاه هوایی چهارم شکاری وحدتی دزفول بیان کرد: با این تغییر طبق پیش بینی‌های انجام شده به علت امتحانات مدارس و فعالیت نهادها، استقبال بازدیدکنندگان کمتر بود ولی تا پایان روز سوم آمار بازدیدکنندگان از این نمایشگاه به حدود چهار هزار نفر رسید.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته حدود ۱۸۰ هزار نفر از همه طیف‌ها از نمایشگاه هوایی راهیان نور دزفول دیدن کردند، گفت: امسال در حوزه توان رزم، پهپادهای نیروی هوایی نیز وارد نمایشگاه شدند تا جهاد تبیین تاریخ ایران اجرا شود.
امیر ولدی بیان کرد: در حوزه هواپیما و پروازهای نمایشگاهی نیز پروازهای ویژه‌ای برگزار شده که در سه روز اخیر با رضایتمندی و بازخورد مثبت بازدیدکنندگان همراه بوده است.
وی به فعالیت ۲۲ غرفه در حوزه‌های مختلف رزمی در این نمایشگاه اشاره کرد و افزود: با اورهال هواپیماها این حوزه متفاوت‌تر شده و جوانان علاقه‌مند می‌توانند از نحوه اورهال هواپیماهای مختلف در فازها و ساعت‌های مختلف به دست متخصصان ایرانی آگاه شوند.
وی افزود: پهپاد کمان ۱۲ برای نخستین بار با تدبیر فرمانده نیروی هوایی ارتش وارد نمایشگاه شد که جوانان می‌توانند این ظرفیت را ببینند و مطمئن شوند دیوار دفاعی و ستون مستحکم دفاعی ما در مقابل دشمن برقرار است و نیروهای مسلح با تجهیزات بومی روز از آسمان و دریا محافظت خواهند کرد.
امیر ولدی با اشاره به وجود غرفه‌های حجاب و عفاف، نهج‌البلاغه و نقاشی به فراخور تهدیدات دشمن در این نمایشگاه اظهار کرد: در حوزه اطلاعات عملیات مأموریت‌های ویژه نیروی هوایی در دوران دفاع مقدس و بعد از آن به نمایش گذاشته شده است.
وی بیان کرد: غرفه نشریات با خاطرات شهدا و نیروهای هوایی در قالب کتاب به بازدیدکنندگان عرضه شده است.
به گزارش مهر، پایگاه چهارم شکاری دزفول با اجرای یک هزار و ۵۱۵ سورتی پرواز برون مرزی در دوران دفاع مقدس نقش مهمی در بمباران مواضع دشمن بعثی و پشتیبانی از رزمندگان داشت.