خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حماس و جهاد اسلامی حضور تشکیلات خودگردان در نشست شرم الشیخ را محکوم کردند- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 16:40
جهاد اسلامی و حماس شرکت تشکیلات خودگردان فلسطین در نشست شرم الشیخ را به شدت محکوم و این نشست را خدمت به رژیم صهیونیستی اعلام کردند؛ چرا که این نشست اشغال فلسطین را طولانی و چهره صهیونیست ها را در سطح بین المللی بهبود می بخشد.
تشكيلات،فلسطين،خودگردان،حضور،امنيتي،رژيم،الشيخ،شرم،صهيونيستي ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) حضور تشکیلات خودگردان فلسطین در کنار رژیم صهیونیستی را در نشست شرم الشیخ به شدت تقبیح کرد و امروز یکشنبه همزمان با شروع این نشست در شرم الشیخ مصر، با صدور بیانیه‌ای به حضور تشکیلات خودگردان در این نشست امنیتی واکنش نشان داد.
در همین راستا، حازم قاسم، سخنگوی جنبش حماس گفت: «تشکیلات خودگردان با حضور در نشست امنیتی شرم الشیخ که از طرف فلسطینی ها مردود اعلام شده است، در واقع با اشغالگران در جنایت مشارکت می کند.»
همچنین محمد الهندی، عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی در واکنش به حضور تشکیلات خودگردان در نشست شرم الشیخ اعلام کرد که نشست شرم‌الشیخ تلاشی است برای دستیابی به هدف نشست عقبه که ماه گذشته در اردن برگزار شد، این نشست یعنی اجرا کردن نقشه هماهنگی امنیتی بین تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی تحت حمایت مستقیم آمریکا به منظور محاصره و ضربه زدن به مقاومت فلسطین و دخالت تشکیلات خودگردان در فعالیت‌های گروه‌های مقاومت به ویژه در نابلس و جنین.