خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

از توسعه خط چهار مترو تا احداث پارک لجستیک ۱۶۰ هکتاری در پایتخت

مشرق | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 16:28
احداث پارک لجستیک ۱۶۰ هکتاری، احداث نخستین آلمان شهدای حوادث شهری و همچنین اعتبار یک هزار و ۵۰۰ میلیاردی برای توسعه خط چهار مترو از مهمترین اخبار روز یکشنبه ۲۸ اسفندماه پایتخت است.
تهران،شهرداري،منطقه،مالي،شهر،شهيد،المان،احداث،حمل،نقل،تومان، ...

خلاصه خبر

به گزارش مشرق، مدیرعامل سازمان پایانه‌ ها و پارک‌ سوارهای شهرداری تهران گفت: بر اساس توافق‌ صورت گرفته مابین سازمان مدیریت حمل و نقل بار و پایانه‌های مسافری و شهرداری منطقه ۱۹، نسبت به احداث پارک لجستیک به مساحت تقریبی ۱۶۰ هکتار اقدام خواهد شد.
پوریا علیمردانی اظهار کرد: در راستای اجرای ماده ۹ قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت و دستورالعمل مدیریت حمل و نقل بار درون شهری مصوب پاییز ۱۳۹۴ برای ایجاد پایانه‌های درون‌شهری و حومه، نیاز به احداث پارک لجستیک در شهر تهران به منظور بهبود فرآیند توسعه پایدار و کاهش آثار مخرب زیست‌محیطی به لحاظ مصرف انرژی، افزایش کارایی حمل و نقل بار و کالا و یکپارچه‌ سازی لجستیک است که در این راستا تفاهم‌نامه همکاری فی مابین سازمان مدیریت حمل و نقل بار و پایانه‌های مسافری و شهرداری منطقه ۱۹ امضا شد.
وی افزود: بر اساس این توافق‌نامه، سازمان مدیریت حمل و نقل بار و پایانه‌های مسافری و شهرداری منطقه ۱۹ نسبت به احداث پارک لجستیک به مساحت تقریبی ۱۶۰ هکتار در اراضی واقع در منطقه ۱۹ (از شمال به خیابان شقایق، از جنوب به محور آزادگان، از غرب به آیت الله سعیدی و از شرق به اتوبان شهید کاظمی) همکاری خواهند کرد.
علیمردانی خاطرنشان کرد: همچنین سازمان مدیریت حمل و نقل بار و پایانه‌های مسافری نسبت به ارائه طرح مطالعاتی به منظور احداث پارک لجستیک در اراضی مشخص شده و بررسی ظرفیت‌های بخش خصوصی برای مشارکت و سرمایه‌گذاری در این طرح اقدام می کند.
وی بیان کرد: این توافق‌نامه با هدف انجام هماهنگی و همکاری فی‌مابین به منظور ایجاد بستر مناسب برای احداث پارک لجستیک در محدوده مورد نظر بوده و در صورت پیشرفت کار در تفاهم‌نامه بعدی به شیوه اجرا و نحوه نظارت بر اقدامات اجرایی اشاره خواهد شد.
۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار صرف توسعه خط چهار مترو
شهردار منطقه چهار تهران اعلام کرد: یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار صرف توسعه بال شرقی خط چهار مترو خواهد شد و ۲ تقاطع غیر همسطح نیز در اتوبان شهید باقری به بهره‌برداری می‌رسد.
علی کمالی زاده افزود: در پنجاهمین و آخرین پویش امید و افتخار در سال ۱۴۰۱ که صبح امروز برگزار شد، هفت طرح عمرانی کلینیک مجموعه پارک جنگلی لویزان، اسکان کارگری شهید جعفرپناه، چمن مصنوعی شهید نعمت‌زاده، تبدیل نهر به کانیو و مناسب سازی پیاده رو خیابان دلاوران، مخزن بتنی صلح‌ ودوستی، بازسازی سرویس بهداشتی بوستان دانش و احداث انهار سنگی بوستان جنگلی لویزان جهت ساماندهی شبکه آبیاری فضای سبز در منطقه ۴ شهرداری تهران با حضور گودرزی رییس سازمان بازرسی شهرداری تهران، کمالی زاده شهردار منطقه و خانواده شهید باقرپناه به بهره برداری رسید.
شهردار منطقه ۱۴ از احداث المان شهدای حوادث شهری در دارالمومنین تهران به منظور ارج نهادن به فرهنگ ایثار و شهادت خبر داد.
وی افزود: به عنوان مثال، در بخش عمرانی برای سه کلان طرح امتداد بزرگراه یادگار امام، بزرگراه شهید شوشتری در جنوب شرق و شهید بروجردی در جنوب غرب تهران تأمین مالی لازم انجام شده است.