خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 15 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تقاضای کارمندان گوگل برای برخورد بهتر با اخراجی ها

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 15:56
پس از این که گوگل اعلام کرد ۱۲ هزار موقعیت شغلی را حذف می کند، تقریبا ۱۴۰۰ کارمند آلفابت (شرکت مادر گوگل)، با امضای طوماری خواستار برخورد بهتر با کارکنان در طول فرآیند اخراج شدند.
كارمندان،شركت،گوگل،اخراج،كاركنان،حمايت،نامه،كاهش،بلومبرگ،است ...

خلاصه خبر

کارمندان گوگل در نامه سرگشاده به سوندار پیچای، مدیرعامل این شرکت، مجموعه درخواست هایی را مطرح کردند که شامل توقف استخدام های جدید، درخواست خروج داوطلبانه پیش از اخراج های اجباری و اولویت دادن به کارکنان اخراجی برای موقعیت های شغلی موجود و اجازه دادن به استفاده کارمندان از مرخصی هایشان در مدت برنامه ریزی شده، بود.
شرکت های متا پلتفرمز، آمازون و مایکروسافت هم در میان شرکت‌های فناوری بزرگی هستند که پس از سالها رشد و استخدام، تعداد کارکنان خود را در ماه‌های اخیر کاهش داده اند.
هنگامی که سوندار پیچای، مدیرعامل گوگل در۲۹ ژانویه اخراج کارمندان این شرکت را اعلام کرد، در ایمیلی به کارمندانش گفت: این شرکت برای واقعیت اقتصادی متفاوتی از آنچه امروز با آن روبه رو هستیم، استخدام کرده بود و او مسئولیت کامل را بر عهده می گیرد.
این نامه توسط گروهی از کارمندان که تحت حمایت اتحادیه ها هستند، تهیه شد و نتیجه صحبت هایی بود که از طریق یک کانال در دیسکورد پس از اعلام حذف مشاغل انجام شده بود.