خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رئیس جامعه مبلغین: باید از ایجاد ناامیدی در میان مردم به شدت جلوگیری شود- اخبار دین ، قرآن و اندیشه - اخبار فرهنگی تسنیم

تسنیم | فرهنگی و هنری | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 15:40
آخرین نشست عمومی «جامعه مبلغین» در سال 1401 با حضور حجت الاسلام مرتضی ادیب یزدی رئیس و اعضای این تشکل روحانی و با سخنرانی زاکانی شهردار تهران برگزار شد.
جامعه،مبلغين،عنوان،ايجاد،تبليغي،كشور،اديب،يزدي،تشكل،مسئولين، ...

خلاصه خبر

حجت‌الاسلام ادیب یزدی گفت: در آخرین جلسه سال 1401 جامعه مبلغین به دلیل تقارن با ماه شعبان‌المعظم و ایام ولادت حضرت حجت سلام الله علیه، تحلیل علمی و مطابق با روایات حیات طیبه حضرت حجت ارواحنا فداه و تعلیل عمر طولانی آن بزرگوار و این که حضرتش در دوران غیبت چگونه احراز آمادگی می‌کند برای لحظات ظهور و....
مباحث مطولی عنوان شد و میزبان یکی از فضلا در خصوص موضوعی فقهی و شهردار محترم تهران بودیم.
وی با بیان اینکه «همان دلیلی که باعث غیبت امام زمان (عج) شد، ادامه غیبت را نیز رقم زد و همچنان باقی است» گفت: همنشینی با امام زمان ارواحنا فداه نیازمند تقوا، زهد، علم و تسلط بر نفس است.
ما هر زمان بیاموزیم چگونه با امام زمان (عج) زندگی کنیم، قطعا حضرت ظهور می‌کنند.
وی با بیان اینکه «اگر توحید و خداشناسی را درست برای جامعه بیان کنیم، قطعا جامعه مهدوی می‌شود» به وعاظ سراسر کشور توصیه کرد تا با مطالعه بیشتر به خصوص در متون عرفانی در کنار متون دینی و مذهبی برای تفسیر اسامی حضرت حق تعالی، تعمیق در آیات و روایات و عمیق و علمی کردن منبرها» به نیازهای جامعه پاسخ متقن دهند.