خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ادعاهای بی‌طرفی که هر روز رنگ می‌بازد

مشرق | سیاسی | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 15:28
طبق تحقیقات صورت گرفته توسط روزنامه تایمز لندن، شمار زیادی از مردم انگلیس اعتماد خود را به بی‌بی‌سی از دست داده‌ اند.
انگليس،مديران،اصل،شبكه،لينكر،قبال،فعاليت،توجه،توبيخ،ملكه،مجا ...

خلاصه خبر

این سخنان که با موضع نهادهای حقوق بشری هم‌خوانی دارد در حالی با استقبال افکار عمومی همراه شد که مدیران بی‌بی‌سی به خواست مقامات دولتی از جمله وزیر کشور اقدام به توبیخ او کرده و حتی از تعطیلی برنامه او خبر دادند.
نکته قابل توجه در مورد رفتار بی‌بی‌سی نسبت به لینکر، تأکید ابتدایی بر کلیدواژه اصل بی‌طرفی است، چنانچه مدیران این شبکه مدعی شده‌اند که بر اساس این اصل بی‌بی‌سی هیچ‌گونه موضع‌گیری درباره مسائل نداشته و صرفاً به انتشار دیدگاه‌ها می‌پردازد!
مقامات انگلیس همواره بر بی‌طرفی و استقلال بی‌بی‌سی اصرار دارند، در حالی که معاون وزیر امور خارجه انگلیس از اختصاص سالانه ۹۴.۴ میلیون پوند بودجه به سرویس جهانی بی‌بی‌سی که بخش فارسی هم ذیل آن فعالیت می‌کند خبر داده است.
جالب توجه آنکه رسانه‌هایی همچون بی‌بی‌سی در حالی به ولنگاری فضای مجازی در سایر کشورها به‌ویژه در قبال ورزشکاران و هنرمندان و کسانی که دارای جایگاه اجتماعی شده‌اند اصرار دارند و به ترویج آن می‌پردازند و حتی از آن با عنوان نماد حقوق بشر یاد می‌کنند که در قبال انگلیس و حتی کارکنان خود شدیدترین اقدامات را برای رعایت مسئولیت این‌گونه افراد اجرا کرده و هیچ استثنایی برای آن قائل نیستند.