خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کلاه قرمزها در جاده‌ها چه می‌کنند؟

مشرق | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 15:12
طرح ملی خدمات نوروزی با مشارکت ۶۹ هزار نیروی امدادگر از ۲۴ اسفند در کشور شروع شده و تا ۱۵ فروردین سال ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.
امدادي،احمر،هلال،نوروزي،جمعيت،ارائه،طرح،امداد،نوروز،نفر،ملي، ...

خلاصه خبر

۶۹ هزار نفر امدادگر در جاده‌ها
۲ میلیون نفر داوطلب نیز پشتوانه ۶۹ هزار امداد گر
به گفته پیر حسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر ۲ میلیون نفر داوطلب نیز پشتوانه ۶۹ هزار امداد گر فعال در نورز امسال هستند.
رئیس جمعیت هلال احمر گفت: شما امدادگران نماینده ۶۹ هزار نفر داوطلب هستید که از روز ۲۴ اسفند خدمات مختلف امدادی و اجتماعی به مسافران نوروزی ارائه می‌کنند.
رئیس جمعیت هلال احمر افزود:خواهران درقالب تیم‌های سحر برای ارائه خدمات روانشناسی حضور دارند و بالگردهای هلال احمر در این طرح ملی مشارکت دارند.
وی متذکر شد: ۲ میلیون داوطلب پشتوانه ۶۹ هزار نیروی امدادگر در نوروز بوده و ۱۶۰۰ پایگاه به همراه بالگردهای هلال احمر در طرح ملی خدمات نوروزی حضور دارند و آمادگی کامل برای مواجهه با حوادث غیر مترقبه را داریم.
رئیس جمعیت هلال احمر سال ۱۴۰۲ سال تجهیز ناوگان هلال احمر برشمرد و افزود:انتظار داریم در سال آینده تعداد داوطلبان را به ۵ میلیون نفر برسانیم.
گروه امداد و نجات که به عنوان امدادگران جاده‌ها و حوادث احتمالی پوشش امدادی حوادث در سطح کشور و جاده‌های مربوط را بر عهده دارند.
ناوگان موتوری امداد و نجات در قالب آمبولانس و خودروهای عملیاتی امداد و نجات در مسیر امداد رسانی مشارکت دارند.
تیم‌های دوچرخه سوار در قالب تیم‌های سحاب یکی دیگر از گروههای امدادی هلال احمر در روزهای آغازین ۱۴۰۲ هستند که در ایام نوروز با دوچرخه در مکان‌های عمومی حضور دارند و خدمات به مصدومان احتمالی را عهده دار می‌شوند.