خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دمای اصفهان تا ۱۲ درجه کاهش می‌یابد/آغاز بارش رگباری در غرب استان

مهر | اجتماعی و حوادث، استان‌ها | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 14:40
اصفهان- رئیس مرکز پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از کاهش ۸ تا ۱۲ درجه‌ای دمای هوای استان از روز سه‌شنبه تا پایان هفته و احتمال تنش دمایی برای محصولات کشاورزی خبرداد.
استان،اصفهان،هواشناسي،مناطق،روز،فروردين،غرب،سطح،سلسيوس،رگبار ...

خلاصه خبر

رئیس مرکز پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه در مناطق مستعد احتمال بارش تگرگ و رگبار توأم با رعد و برق دور از انتظار نیست، خاطرنشان کرد: بارش برف در مناطق مرتفع و کوهستانی و وقوع توفان لحظه‌ای همراه با خیزش گردوخاک در نیمه شرق و شمال شرق استان محتمل است.
رئیس مرکز پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان خاطرنشان کرد: بارش رگبار بهاری و وزش باد شدید را در کلان‌شهر اصفهان نیز طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه انتظار داریم.
در این اطلاعیه آمده است: وزش باد و طوفان لحظه‌ای طی روز سه‌شنبه شهرستان‌های نائین، ورزنه، اردستان، خوروبیابانک، شهرضا، سمیرم، هرند، کوهپایه و جرقویه در بر خواهد گرفت که احتمال سقوط اشیا از ارتفاعات، خسارت به سازه‌های موقت، کاهش شعاع دید، آسیب به زیر ساخت شهری و روستایی و اختلال در محورهای مواصلاتی در نیمه شرق و جنوب استان وجود دارد.
فعالیت این سامانه طی روز چهارشنبه دوم فروردین ماه نیمه شمالی و مناطق شرقی استان از جمله خوانسار، گلپایگان، میمه، کاشان، نطنز، اردستان، خوروبیابانک، نائین را در بر خواهد گرفت.
بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق و وقوع تگرگ و در مناطق سردسیر بارش برف و تنش دمایی پیش بینی شده است.‌