خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

گزارش آماری نمایش‌های تئاتر شهر در سال ۱۴۰۱ اعلام شد

باشگاه خبرنگاران | فرهنگی و هنری | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 14:34
گزارش مشروح، اطلاعات آماری مربوط به اجرای آثار نمایشی مجموعه تئاتر شهر در سال ۱۴۰۱ به تفکیک تالار‌های نمایشی ارائه شد.
كارگرداني،تالار،شهريور،دي،نمايش،بها،تير،صحنه،تومان،تماشاگر،ف ...

خلاصه خبر

گزارش مشروح، اطلاعات آماری مربوط به اجرای ۴۶ اثر نمایشی به صحنه رفته در مجموعه تئاتر شهر طی سال ۱۴۰۱ به تفکیک تالار‌های نمایشی ارائه شد.
تالار اصلی:
در سال ۱۴۰۱ نمایش‌های «دکترنون» به کارگردانی هادی مرزبان از ۷ فروردین تا ۲۳ اردیبهشت، «پروین» به کارگردانی حسین کیانی از ۸ خرداد تا ۱۴ تیر، «شکوفه‌های گیلاس» به کارگردانی سید محمد مساوات از ۳۰ تیر تا ۲۸ مرداد ماه، «پدر» به کارگردانی آروند دشت آرای از ۸ شهریور تا ۲۹ شهریور (نیمه تمام)، «هتل ریتاج» به کارگردانی حمید حراء از ۲۵ آذر تا ۸ دی در تالار اصلی تئاتر شهر روی صحنه رفتند.
تالار چهار سو:
نمایش‌های «هملت پشتکوهی» به کارگردانی ابراهیم پشتکوهی از ۱۴ فروردین تا ۲۳ اردیبهشت، «اسب‌های انباری» به کارگردانی رضا کرمی زاده از اول خرداد تا ۱۰ تیر، «آلنده نازنین» به کارگردانی محمد برهمنی از ۱۷ تیر تا ۸ شهریور، «سگ‌ها و استخوان‌های مادرم» به کارگردانی مژگان خالقی از ۱۳ تا ۲۹ شهریور، «شفیره» به کارگردانی مهدی شاه پیری از ۱۴ تا ۲۹ شهریور (نیمه تمام)، «فرزند یک خنیاگرم» به کارگردانی شکرخداگودرزی از ۴ آبان تا ۱۱ آذر، «بهرام به روایت هفت پیکر» به کارگردانی حامد شیخی از ۲۸ آذر تا ۲۸ دی، «خانه بردنارداآلبا» به کارگردانی آرش امیری از ۱ دی تا ۲۸ دی، «در و گبر و یک قرص نان» به کارگردانی داود فتحعلی بیگی از ۳۰ بهمن تا ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ در تالار چهارسو روی صحنه رفتند.
بر اساس آمار احصا شده در چارچوب اجرا‌های نمایشی تالار چهارسو با ظرفیت ۱۳۲ نفر، در سال ۱۴۰۱ نزدیک به ۱۵ هزار و ۹۵۵ مخاطب از ۹ نمایش به صحنه رفته در این تالار دیدن کردند.
تالار قشقایی:
در این چارچوب نمایش «بی چرا زندگان» به کارگردانی الهام شعبانی با میزان فروش ۱۲۹ میلیون و ۶۲۴ هزار تومان و ۲ هزار ۹۵۴ تماشاگر در مجموع ۳۷ اجرا به عنوان پرتماشاگرترین و پرفروش‌ترین تئاتر تالار قشقایی در سال ۱۴۰۱ معرفی می‌شود.
تالار سایه: