خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

طرح خدمات الکترونیک قضایی سیار نوروز در تهران برگزار می‌شود

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 14:34
طرح خدمات الکترونیک قضایی سیار در آستانه نوروز و به‌منظور انسجام هرچه بیشتر در ارائه خدمات الکترونیک قضایی سیار در تهران، برگزار می‌شود.
الكترونيك،قضايي،طرح،دفاتر،اجراي،سيار،كشور،امداد،عموم

خلاصه خبر

با توجه به محتوای سند تحول و تعالی دستگاه قضایی و آیین‌نامه جدید اجرایی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی‌، ضرورت اجرای طرح ارائه خدمات سیار برای خانواده معظم شهدا، جانبازان، افراد کم‌توان، معلولان و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور، بیش از پیش، محسوس می‌شود که البته در ۲ سال اخیر، کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی با اجرای طرح «مواسات»، خدمات الکترونیک قضایی رایگان را در اختیار افراد تحت پوشش این ۲ نهاد کمیته امداد حضرت امام خمینی ره و سازمان بهزیستی قرار داده و در حال اجراست که با اجرای طرح خدمات الکترونیک قضایی سیار، این نوع خدمت‌رسانی‌ها توسعه می‌یابد.
همچنین، بخشی از جزئیات طرح حاکی از این است که در گام نخست، کارشناسان همه روزه (به غیر از جمعه‌ها) از ساعت ۷ تا ۱۹ از طریق سامانه ۱۴۷۰ منتظر دریافت درخواست متقاضیان خدمت و نقطه‌نظرات مخاطبان هستند تا با زمان‌بندی مقتضی، خدمات الکترونیک قضایی (به جز ثبت‌نام ثنا) را به عموم مردم ارائه کنند که براساس آیین‌نامه مربوطه و هزینه‌های خدمت‌رسانی سیار، این نوع از خدمات الکترونیک قضایی با تعرفه مربوطه محاسبه می‌شود.