خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

۷۵۰۰ فقر از پرونده های سال قبل را کاهش دادیم

مهر | استان‌ها | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 14:28
اهواز- دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان گفت: در سال ۱۴۰۱ بیش از هفت هزار و ۵۰۰ پرونده از آمار پرونده‌های سال قبل را که در خوزستان وجود داشت، کسر کردیم.
خوزستان،مركز،عمومي،دادستان،چگيني،جعفري،پرونده،حقوق،انقلاب،نف ...

خلاصه خبر

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان گفت: آلودگی هوا موضوع دیگری است که مورد پیگیری قرار گرفت و در این خصوص ۲ جلسه همراه با نتیجه برگزار شد که افزایش سهمیه بنزین یورو یکی از اقداماتی بود که ماحصل کارگروه ما بود؛ تعطیل نشدن یا دیر تعطیل کردن برخی از روزهایی که آلودگی هوا یا گردوغبار وجود داشت، نتیجه دیگر این کارگروه بود.
به گفته وی؛ بستن پل فولاد به دلیل خطراتی که وجود داشت و ملزم کردن شهرداری و شرکت فولاد خوزستان نسبت به تعمیر آن اقدام دیگر این دستگاه است.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان اظهار کرد: در حوزه برق، آب و فاضلاب، بهداشت و مساجد نیز اقداماتی خیلی خوبی با بسیج و دادستانی مرکز استان انجام شده و مصوبات را به مکرر پیگیری کردیم؛ همچنین در حوزه ثبت اسناد به‌خصوص در کوی مدرس با پیگیری‌هایی که انجام شد، کارهای اولیه صورت گرفت و در ستاد سازمان جمع‌آوری املاک تملیکی و شهرداری اقدامات انجام و به تهران ارسال و مقرر شد در اسرع وقت بخشی از اسناد کوی مدرس صادر شود.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان با اشاره به اینکه جلسات ما نسبت به سال گذشته چند برابر شده است، گفت: در سال ۱۴۰۱ بیش از هفت هزار و ۵۰۰ پرونده از آمار پرونده‌های سال قبل را که در خوزستان وجود داشت، کسر کردیم در حالی که در سال ۱۴۰۰ تنها ۴۳۰ پرونده از سال‌های گذشته کسر شده بود که نشان از یک کار شبانه روزی در بخش‌های مختلف است.
به گفته وی، بسیاری از جرایم غیر قضائی شده و مانع ورود پرونده آنها به دادگاه شده‌ایم به طور مثال برای تصادفات نیاز به مراجعه مردم به دادگاه نیست و زمان رخ دادن حادثه کروکی توسط پلیس ترسیم و گزارش از طریق نیروی انتظامی به پزشکی قانونی ارسال می‌شود و دیه پرداخت می‌شود، دیگر نیازی به رأی دادگاه و قطعی شدن نیست.
کاهش ۱۴ درصدی سرقت‌های خرد در خوزستان
وی تصریح کرد: طبق اظهار نظر مدیرعامل آبفای خوزستان به میزان ۵۳ درصد از طرح فاضلاب اهواز اعمال شده و امیدواریم تا سال آینده بتوانند به تعهدات خود عمل کنند.