خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

انهدام باند جعل عنوان "وزارت اطلاعات و دفتر رهبری" در کردستان/کلاهبرداری میلیاردی متهمان از شهروندان- اخبار کردستان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 13:45
باند جعل عنوان "وزارت اطلاعات و دفتر مقام معظم رهبری" در استان کردستان به همت و تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج)، پلیس و سپاه کردستان شناسایی و بازداشت شدند.
جعل،پليس،عنوان،استان،كردستان،اطلاعات،امنيت،نوروزي،انتظامي،كل ...

خلاصه خبر

فرمانده انتظامی استان کردستان با بیان اینکه کلاهبردان با هدف رسیدن به منفعت، مطامع و اهداف پلید خود، هر گونه سوءاستفاده کرده و برای کلاهبرداری از افراد ساده دست به هر کاری می‌زنند، جعل و غصب عناوین و مشاغل را یکی از مصادیق جرم دانست و تصریح کرد: اداره‌کل اطلاعات در مقابله با جعل عنوان در استان نقش ویژه‌ای داشته و کیس‌های مختلفی را در این زمینه شناسایی و خنثی کرده و با آنان برخورد شده است.
وی انهدام باند جعل عنوان "دفتر مقام معظم رهبری، کارکنان وزارت اطلاعات، مدیرکلی و درجه نظامی" را جزو جعل‌های برتر انجام شده در استان ذکر کرد و افزود: افرادهایی شناسایی شده که درجه سرلشکری جعل کرده و خود را به عنوان مشاور امنیتی رهبری جا زده که به همت و همکاری سربازان گمنام امام زمان(عج)، پلیس و سپاه کردستان بازداشت شدند.
فرمانده انتظامی استان کردستان با بیان اینکه علاوه بر این اقدامات؛ از ابتدای سال‌جاری تاکنون 8 مورد جعل عنوان و 80 مورد جعل در بخش‌های دیگر توسط پلیس در استان کشف شده است، افزود: همه این جعل‌ها با هدف کلاهبرداری بوده که در این زمینه نیز 320 کلاهبردار بازداشت کرده‌ایم.
وی مخدوش کردن پلاک خودرو را نیز جرم و یکی از مصادیق جعل و دارای مجازات معرفی کرد و یادآور شد: جا زدن به عنوان مأمور اداره برق، آب و گاز با هدف ورود به خانه‌ها نیز جعل محسوب شده و باید ادارات و مردم استان هوشیار باشند و در صورت مشاهده چنین مواردی، بلافاصله مورد را با پلیس 110 در جریان بگذارند.