خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کاهش نفوذ آمریکا و تضعیف تل آویو / بحران بی سابقه در اراضی اشغالی

مهر | بین‌الملل | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 13:45
روزنامه های مطرح جهان عرب در صفحه نخست خود به برگزاری نشست شرم الشیخ و تشدید اوضاع و اعتراضات در اراضی اشغالی پرداختند.
آمريكا،نوشت،روزنامه،عراق،رژيم،اشاره،كشور،صهيونيستي،نفوذ،مقاو ...

خلاصه خبر

روزنامه القدس العربی در صفحه نخست خود به رقابت میان آمریکا و چین اشاره کرد و نوشت: برای نخستین بار به نظر می‌رسد که کمرنگ شدن نفوذ آمریکا در برخی مناطق جهان به ویژه خاورمیانه و آفریقا یک وجهه دیگر هم دارد و آن، افزایش نفوذ چین است به ویژه آنکه این افزایش نفوذ با هماهنگی و همپیمانی با روسیه، ایران، پاکستان و هند صورت پذیرد.
روزنامه رأی الیوم نیز به تشدید اعتراضات علیه کابینه رژیم صهیونیستی اشاره کرد و نوشت: «یائیر لاپید» رهبر مخالفان بنیامین نتانیاهو اعلام کرده است که نسبت به اقدامات وی احساس نگرانی می‌کند.
روزنامه الشرق الاوسط با اشاره به سفر «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی به عراق نوشت: سفر شمخانی به عراق بعد از سفر اخیر وی به امارات صورت می‌گیرد.
روزنامه سوری الثوره به نقل از «بشار اسد» رئیس جمهور این کشور در جریان دیدار با اعضای دبیرخانه کنگره احزاب عربی نوشت: رسانه‌های دشمن از سالهای گذشته تا کنون تلاش می‌کند تصویر شکست و عقب نشینی ملت‌ها را در برابر جنگ و محاصره به خورد جوامع عربی دهد در حالی که الگوهای واقعی در خصوص پیروزی این ملت‌ها در میادین مختلف وجود دارد.