خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 03 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آمادگی حداکثری مراکز درمانی در ایام نوروز

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 13:39
رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی معاونت درمان وزات بهداشت از آمادگی حداکثری مراکز درمانی در ایام نوروز، خبر داد.
بيمارستاني،كميته،درماني،مراكز،مديريت،باليني،تعالي،ارجاع،آماد ...

خلاصه خبر

وی ادامه داد: همچنین در تعطیلات پایان سال و نوروز همه مراکز اورژانس بیمارستانی و پیش بیمارستانی، اتاق‌های عمل، بخش‌های مراقبت ویژه، بخش‌های دیالیز و دیگر بخش‌ها به صورت شبانه روزی فعال است و به مسافران نوروزی خدمات رسانی می‌شود.
واعظی بیان کرد: هماهنگی بین استانی در مورد اعزام و انتقال بیماران نیز از طریق ستاد معاونت درمان، حوزه ۱۱۵، EOC انجام و با پیگیری صورت خواهد گرفت.
استمرار نظارت بر مراکز درمانی در طول ایام تعطیل
رییس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی همچنین با اشاره به استمرار نظارت بر مراکز درمانی در طول ایام تعطیل، گفت: نظارت از طریق کارشناسان ستادی حوزه درمان بر تمامی مراکز درمانی صورت خواهد گرفت.
وی تصریح کرد: با تامین نسبی منابع، حق الزحمه مقیمی و ماندگاری پزشکان متخصص و پزشکان عمومی بخش اورژانس بیمارستان‌ها به دانشگاه‌های علوم پزشکی تا پایان شش ماهه اول سال ۱۴۰۱ پرداخت شده است.