خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

راه‌آهن بستان آباد- خاوران آماده بهره‌برداری است

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 13:28
معاون ساخت وتوسعه راه آهن گفت: در راستای تحقق برنامه توسعه شبکه ریلی کشور، عملیات اجرایی راه‌آهن بستان آباد- خاوران به اتمام رسید است.
ريلي،مسير،آهن،ساخت،پل،كشور،بستان،دستگاه،كريدور،خطيبي

خلاصه خبر

خطیبی این خط آهن را بخشی از کریدور ریلی شرق به غرب کشور اعلام کرد و اظهار داشت: این مسیر ریلی بخشی از طرح راه آهن میانه-بستان آباد-تبریز است که هدف اصلی ساخت آن کاهش مسیر و اصلاح شبکه راه آهن از شمال غرب به مرکز کشور است.
وی کاهش ۱۱۴ کیلومتر از مسیر ریلی اتصال شمال غرب به مرکز کشور را مهمترین مزیت ساخت این راه آهن دانست و ادامه داد: علاوه بر افزایش سهم بخش ریلی در ترانزیت کالا و مسافر و افزایش ظرفیت های ترانزیتی، زمان سفر نسبت به مسیر ریلی موجود ۴ ساعت کاهش می یابد.
معاون ساخت وتوسعه راه آهن بنادر و فرودگاه‌ها همچنین با تاکید بر اهمیت استان آذربایجان شرقی در مسیر کریدورهای مهم بین‌المللی گفت: از پنج کریدور مهم در اتصال شرق آسیا به اروپا، سه کریدور مهم از ایران عبور می‌کند که راه‌آهن بستان آباد-خاوران یکی از بخش‌های مهم این کریدورها است.