خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رکود در بازار شیرینی و گز اصفهان- اخبار اصفهان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 13:16
رئیس اتحادیه فروشندگان گز و شیرینی استان اصفهان گفت: متاسفانه امسال با وجود آنکه تنها دو روز به پایان سال باقی مانده اما بازار شب عید ما هنوز شروع نشده و واحدهای فروش شیرینی و گز بسیار خلوت هستند.
قيمت،گز،شيريني،افزايش،زولبيا،باميه،اتحاديه،اعلام،شريفي،اضافه ...

خلاصه خبر

وی اضافه کرد: ما در دو روز آینده با ریاست کمیته نظارت نشستی را برگزار خواهیم کرد تا یک تصمیم نهایی درمورد قیمت زولبیا و بامیه گرفته شود.
شریفی درمورد وضعیت بازار شب عید شیرینی و گز استان گفت: متاسفانه به خاطر تورمی که ایجاد شد و جهش و نوسانات مداوم قیمت مواد اولیه نتوانستیم برای شیرینی و گز یک قیمت مصوب اعلام کنیم، به طور مثال قیمت مغز پسته از کیلویی 600 هزار تومان به کیلویی یک میلیون و 200 هزار تومان افزایش پیدا کرده و یک جهش 100 درصدی داشت و این موارد قابل کنترل نیست.
وی با بیان اینکه تورم و افزایش قیمت‌ مواد اولیه، عامل اصلی افزایش قیمت گز و شیرینی است، گفت:کارگاه‌های تولیدی با مشکلات زیادی مواجه هستند، قیمت مواد اولیه افزایش زیادی داشته و از طرف دیگر کارگاه‌های تولیدی با هزینه‌های جانبی زیادی مثل عزینه‌های تعمیراتی، حفظ مسائل بهداشتی و ایمنی کارگاه مواجه هستند که روی هزینه‌های تولید اضافه می‌شوند.
رئیس اتحادیه فروشندگان گز و شیرینی استان اضافه کرد: از ابتدای سال تاکنون دستمزد پرسنل 2 بار اضافه شده و این مورد نیز بر قیمت‌ها تاثیرگذار است.