خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

طرح محمد بن سلمان برای رقابت با خطوط هوایی امارات و قطر- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 13:15
روزنامه تلگراف در گزارشی اعلام کرد که محمد بن سلمان با راه اندازی یک شرکت هواپیمایی جدید به دنبال رقابت با شرکت های هواپیمایی قطر، امارات و اتحاد ایرویز است.
شركت،هوايي،بوئينگ،سعودي،هواپيمايي،عربستان،رياض،خطوط،فروند،سل ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه انگلیسی «تلگراف» نوشت که «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی با راه اندازی یک شرکت هواپیمایی جدید به نام «طیران الریاض» در 12 مارس به دنبال رقابت با شرکت‌هایهواپیمایی قطر، امارات و اتحاد ایرویز است.
این روزنامه انگلیسی تاکید کرد که عربستان سعودی 30 میلیارد پوند برای خرید ناوگانی از 72 هواپیمای بوئینگ هزینه کرده است که پنجمین سفارش بزرگ در تاریخ بوئینگ است.
روزنامه تلگراف در ادامه اعلام کرد که شرکت هواپیمایی اصلی عربستان سعودی در سال 1945 یعنی بیش از نیم قرن قبل از خطوط هوایی امارات، حدود 60 سال قبل از قطر راه اندازی شد.
خطوط هوایی ریاض بخشی از برنامه‌های بن سلمان برای تبدیل عربستان به مقصد گردشگری و تجارت است.
از سوی دیگر مجله فوربس اقدام اخیر عربستان برای امضای قرارداد با شرکت آمریکایی بوئینگ جهت تامین 39 فروند بوئینگ 787 دریم لاینرز برای شرکت هواپیمایی جدید خود را ولخرجی های دولت سعودی دانست.
این مجله نوشت که راه اندازی یک شرکت هواپیمایی جدید به نام «طیران الریاض» و قبل از آن قرارداد «ایر ایندیا» برای تامین 470 هواپیما از جمله 40 فروند ایرباس A350، 20 فروند بوئینگ 787 دریم لاینرز و 10 فروند بوئینگ 777X، نشان دهنده بازگشت رونق به بازار صنعت هواپیماها است.
بر اساس گزارش مجله مذکور، عربستان اکنون در حال راه اندازی یک خط هوایی بین‌المللی جدید برای پیشبرد هدف خود برای تبدیل شدن به یک جاذبه توریستی است.