خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

گزارش آماری نمایش‌های تئاتر شهر در ۱۴۰۱ اعلام شد/ «پدر» در صدر

مهر | فرهنگی و هنری | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 12:57
گزارش مشروحِ اطلاعات آماری مربوط به اجرای آثار نمایشی مجموعه تئاتر شهر در سال ۱۴۰۱ به تفکیک تالارهای نمایشی ارائه شد.
كارگرداني،نمايش،تالار،دي،تئاتر،تير،صحنه،بها،تماشاگر،شهريور،ف ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، گزارش مشروح اطلاعات آماری مربوط به اجرای ۴۶ اثر نمایشی به صحنه رفته در مجموعه تئاتر شهر طی سال ۱۴۰۱ به تفکیک تالارهای نمایشی ارائه شد.
تالار اصلی:
در سال ۱۴۰۱ نمایش های «دکتر نون» به کارگردانی هادی مرزبان از ۷ فروردین تا ۲۳ اردیبهشت، «پروین» به کارگردانی حسین کیانی از ۸ خرداد تا ۱۴ تیر، «شکوفه های گیلاس» به کارگردانی سید محمد مساوات از ۳۰ تیر تا ۲۸ مرداد، «پدر» به کارگردانی آروند دشت آرای از ۸ شهریور تا ۲۹ شهریور (نیمه تمام)، «هتل ریتاج» به کارگردانی حمید حراء از ۲۵ آذر تا ۸ دی در تالار اصلی تئاتر شهر روی صحنه رفتند.
تالار چهارسو:
بر اساس آمار احصا شده در چارچوب اجراهای نمایشی تالار چهارسو با ظرفیت ۱۳۲ نفر، در سال ۱۴۰۱ نزدیک به ۱۵ هزار و ۹۵۵ مخاطب از ۹ نمایش به صحنه رفته در این تالار دیدن کردند.
تالار قشقایی:
تالار سایه:
«بی خوابی» به کارگردانی سعید هاشمی پور از ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ تا ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ (باقی مانده از سال ۱۴۰۰)، «فریاد خاموش» به کارگردانی هادی عطایی از ۲۳ فروردین تا ۲۳ اردیبهشت، «بهشت حکیم الله» به کارگردانی ویدا موسوی از ۱ تا ۳۰ خرداد، نمایش «یه روز دیگه» به کارگردانی نادیا فرجی از ۲ تیر تا ۴ مرداد ( فصل اول اجرای این اثر نمایشی از از ۸ خرداد تا ۱ تیر در کارگاه نمایش روی صحنه رفت)، «الکترا» به کارگردانی فرزاد امینی از ۷ تا ۲۳ مرداد، «تا اون » به کارگردانی هادی حوری از ۲۸ مرداد تا ۲۹ شهریور ، «شراره » به کارگردانی محمد مهدی خاتمی از ۵ آبان تا ۲۹ آذر ، «کِه»به کارگردانی بهمن گودرزی از ۱۹ تا ۲۸ دی، «نذر عباس» به کارگردانی محمد یزدی از ۸ تا ۱۶ دی، «همه چیز می گذرد تو نمی گذری» به کارگردانی غلامرضا عربی از ۲۰ بهمن تا ۲۲ اسفند، «قویتر» به کارگردانی جواد تولمی از ۱۹ بهمن تا ۱۹ اسفند نیز عنوان نمایش هایی بودند که طی سال ۱۴۰۱ در تالار سایه تئاتر شهر با ظرفیت ۷۲ نفر میزبان علاقه مندان تئاتر بودند.
در سال ۱۴۰۱ آماری بالغ بر ۸۰ هزار و ۸۷۱ تماشاگر از نمایش های به صحنه رفته در تالارهای اصلی، چهارسو، سایه، قشقایی و کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر دیدن کردند.
این آمار بدون در نظر گرفتن تعداد تماشاگران مراجعه کننده به مجموعه تئاترشهر در ایام برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر فجر و سایر فعالیت های فوق برنامه ارائه شده است.