خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ۱۴۰۱ چه کرد؟

باشگاه خبرنگاران | فرهنگی و هنری | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 12:40
در این گزارش به دستاوردها، اتفاقات جدید و مهم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ۱۴۰۱ اشاره شده است.
كانون،جشنواره،نوجوانان،پرورش،كودكان،فكري،ماه،فيلم،حضور،مديرع ...

خلاصه خبر

دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران
یدو در هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر
انتصاب دبیر جشنواره بیست و چهارم جشنواره قصه گویی
در همین ماه مهدی علی‌اکبرزاده رئیس بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی و مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نیمه ابتدایی سال ۱۴۰۱، با صدور حکمی محمد گودرزی‌دهریزی را به عنوان دبیر این دوره از جشنواره قصه‌گویی منصوب کرد.
معرفی مدیر عامل جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
برگزاری جشنواره قصه گویی در یزد
بیست وچهارمین جشنواره بین‌المللی قصه گویی از ۲۵ تا ۲۹ دی ماه ۱۴۰۱ به میزبانی استان یزد برگزار شد ، تندیس جشنواره و کسب رتبه اول بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی قصه گویی در بخش‌های قصه گویی ملی بزرگسال و جستارنویسی از آن یزدی‌ها شد.
گفتنی است که اعضای مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ششمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران درخشیدند ، ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران ۳۰ دی تا ۳ بهمن ۱۴۰۱ به دبیری مسعود احمدیان و به همت بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد.
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پی زلزله شهر خوی به مناطق زلزله زده این شهر رفت تا در کنار کودکان و نوجوانان این شهر‌ها و روستا‌های آسیب‌دیده به ارایه فعالیت‌های فرهنگی و هنری بپردازند، کودکان و نوجوانان ایرانی هم‌زمان با چهل‌وچهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به‌صورت رایگان عضو مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شدند.
فیلم سینمایی «ضربه فنی» از تولیدات سال ۱۳۹۷ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بوده که موفق به دریافت سه پروانه زرین، یک جایزه ویژه، یک تندیس و یک لوح قدردانی از سی‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان شده است.
نمایش پویانمایی «شتر و آسیابان» در جشنواره بین‌المللی فیلم انیمیشن «مکنِس»