خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 03 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اتصال ۱۴۸ انبار بزرگ بندر شهید رجایی به سامانه جامع انبارها

مهر | استان‌ها | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 12:28
بندرعباس - رئیس کل دادگستری هرمزگان از اتصال ۱۴۸ انبار بزرگ بندر شهید رجایی بندرعباس به سامانه جامع انبارها با هدف پیشگیری از رسوب کالا ،احتکار، فساد و تسریع در فعالیت های تجاری خبر داد.
انبارها،سامانه،كالا،جامع،ثبت،بازرسي،بندر،خروج،ورود،هرمزگان،ر ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی قهرمانی با اشاره به آغاز به کار گشت های مشترک بازرسی از انبارهای بنادر، گمرکات و اموال تملیکی این استان گفت: قانون‌گذار ضمانت اجرای بسیار محکمی برای ثبت انبارها در سامانه جامع انبارها و همچنین ورود و خروج دقیق و قانونی کالا پیش‌بینی نموده که بر این اساس؛ ماده ۶ مکرر ۲ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تا یک چهارم ارزش کالا، جزای نقدی برای انباردارانی در نظر گرفته است که در فرآیند ثبت کالا در سامانه جامع انبارها و در بخش ثبت، ورود و خروج کالاها اهمال داشته باشد.
رئیس شورای قضایی استان هرمزگان در ادامه افزود: در نتیجه اقدامات دستگاه قضایی استان هرمزگان تاکنون تعداد ۱۴۸ انبار موجود در بندر شهید رجایی بندرعباس در سامانه جامع انبارها ثبت شده‌اند و فرآیند نظارت بر آنها آغاز شده است.
وی با تعیین ضرب الاجل از محوطه داران و انبارداران خواست هر چه سریعتر نسبت به ثبت اطلاعات انبار و ورود و خروج کالاهای موجود در سامانه جامع انبارها اقدام کنند.