خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

درخواست دولت و کارشناسان از مجلس درباره تسریع در تصویب طرح مالیات بر عایدی- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم

تسنیم | سیاسی | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 12:14
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت نیز موافق این طرح است، گفت: با توجه به موافقت دولت با این طرح ، امیدواریم که پس از تصویب و ابلاغ طرح مالیات بر عایدی سرمایه، به درستی اجرا و اهداف قانون گذار محقق شود.
طرح،ماليات،تصويب،عايدي،سرمايه،مجلس،اجراي،بررسي،اخذ،تاكيد

خلاصه خبر

سلیمی با تاکید بر اینکه تصویب و اجرای درست این طرح دست دلالان و واسطه‌ها را از بازار کوتاه می‌کند، گفت: همان طور که کارمندان و حقوق بگیران در زمان دریافت حقوقشان مالیات خود را پرداخت می‌کنند بخش‌ها و گروه‌هایی وجود دارند که از این شمول خارج هستند و بعضا هم قابل رصد نیست نیستند که با اجرای این طرح شناسایی شده و باید مالیات بپردازند.
وی با تاکید بر اینکه بر اساس طرح مالیات بر عایدی سرمایه قرار است مالیات از سود اخذ شود، گفت: وضع این مالیات هزینه ورود به سوداگری را افزایش می‌دهد و کمک خوبی به اقتصاد کشور است.
نماینده سمیرم در مجلس در پایان تاکید کرد: امیدوارم با اجرای این طرح هم شاهد عدالت و هم شفافیت باشیم و به گونه‌ای اجرایی نشود که باز فشار به عده‌ای بیاید و دلالان و واسطه‌ها و سوداگران راهی پیدا کنند و به فرار مالیاتی خود ادامه دهند.