خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 03 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

وزیر ارشاد: نمایشگاه های قرآن و کتاب باید مروج عفاف و حجاب در جامعه باشند- اخبار دین ، قرآن و اندیشه - اخبار فرهنگی تسنیم

تسنیم | فرهنگی و هنری | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 12:13
محمدمهدی اسماعیلی با تأکید بر گسترش محافل قرآنی در ماه رمضان، برپایی برنامه های قرآنی خارج از فضای محل نمایشگاه امسال را گام مهمی در راستای تحقق شعار عدالت فرهنگی دولت مردمی برشمرد.
نمايشگاه،قرآن،قرآني،كريم،فرهنگي،حوزه،فرهنگ،عترت،برگزار،دوره، ...

خلاصه خبر

اسماعیلی رویدادهای مردمی چون نمایشگاه قرآن را بهترین محفل برای همگرایی و دوری از فضای دوقطبی‌سازی‌های مدنظر بدخواهان ملت ایران دانست و گفت: نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، جشنواره بزرگ فرهنگی دینی کشور است که می‌تواند بستر مناسبی برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری حوزه قرآن و عترت باشد.
وی همچنین تجلیل از خادمان قرآنی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم را اقدامی ارزشمند برشمرد و افزود: خادمان قرآنی از افتخارات ملی حوزه فرهنگ محسوب می‌شوند که همواره بصورت جهادی و با روحیه انقلابی، در حوزه قرآن و عترت خدمت می‌کنند و این روزها اقدامات تحول گرایانه این عزیزان در طرح‌های قرآنی چون «بشری» بی بدلیل است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه وزارت فرهنگ در دوره جدید اهتمام جدی نسبت به تعالی حوزه قرآن و عترت دارد، گفت: همان‌طور که بارها تأکید شده، فعالیت‌های قرآنی در صدر امور برنامه‌های وزارت فرهنگ در تمامی حوزه‌ها قرار دارد و امیدواریم با راه‌اندازی بنیاد فرهنگی و هنری ویژه قرآن کریم با نام مقدس «یاسین» تمامی فعالیت‌ها و برنامه‌های قرآنی با انسجام بیشتر و به صورت متمرکز انجام گیرد.