خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نظارت سازمان حمایت مصرف کنندگان وتولیدکنندگان بر دفاتر مسافرتی

مهر | اقتصادی | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 12:00
با توجه به پیش رو بودن روزهای پایانی سال و افزایش سفرهای مردم، نظارت و بازرسی مستمر و میدانی از دفاتر خدمات مسافرت هوایی، شرکتها و سایت‌های اینترنتی فروش بلیت در دستور کار قرار گرفت.
سازمان،فروش،هواپيمايي،بليت،بررسي،تخلف،مذكور،رسيدگي،دفاتر،هوا ...

خلاصه خبر

هدف از تشکیل تیم مشترک بازرسی دستگاه‌های نظارتی، بررسی وضعیت بازار فروش بلیت هواپیما، گرانفروشی احتمالی، وضعیت تقاضای بازار و رصد عملکرد شرکت‌های هواپیمایی در رسیدگی به امور مسافران و تأخیرات پروازی و برخورد با سایت‌های فروش و یا دلالان مخل نظم در عرضه بلیت هواپیما است.
که توسط بازرسان و کارشناسان این سازمان و مستند به مدارک موجود، تخلف گرانفروشی شرکت مذکور توسط کارگروه رسیدگی کننده محرز دانسته شد و پرونده‌ای به ارزش ۸ میلیارد و ۹۶۷ میلیون و ۷۵۳ هزار ریال برای صدور حکم نهایی به تعزیرات حکومتی ارسال گردید.
تاکید می‌شود؛ سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان همواره آمادگی دارد در صورت شکایت شهروندان از تخطی دفاتر مذکور موضوع را بررسی و در صورت تأیید هرگونه تخلف با خاطیان طبق قانون برخورد خواهد شد.