خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

طرح اضطراری آبرسانی شرق مازندران بهره برداری شد - اخبار مازندران - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 11:46
عملیات اجرایی طرح اضطراری آبرسانی به شرق استان مازندران با حضور استاندار، نمایندگان مجلس و جمعی از مسئولان بهره برداری شد.
آب،استان،شرق،مازندران،تومان،جهت،ليتر،نكا،شرب،200،پروژه،منطقه ...

خلاصه خبر

حیدر داودیان سرپرست مدیرعامل آب منطقه ای مازندران نیز یکی از مسئولیت‌های شرکت آب منطقه ای مازندران را تامین آب شرب استان عنوان کرد و یادآور شد: دراین راستا و بر اساس طرح جامع مقرر شد 16 متر مکعب درثانیه آب تصفیه و 550 هزارمتر مکعب مخزن با طول هزار کیلومتر خط انتقال ایجاد شود.
داودیان با اشاره به تنش آبی پیش بینی شده در فصل تابستان ادامه داد: نیاز آب درنکا و بهشهر 450 لیتر درثانیه است‌ و 18 چاه در این‌ منطقه حدود 250 لیتر آب را تامین می کند که 200 لیتر کسری آب داریم و با راه اندازی این پروژه می توان به آبرسانی منطقه کمک کرد تا درآینده بتوانیم از سد گلورد بهره مند شویم‌.
وی با بیان اینکه در شرق استان از تنش آبی رنج می‌بریم و در زمینه آب کشاورزی و آب شرب مشکل داریم تصریح کرد: همچنین عمده آب شرب شهرستان شرق استان از منابع زیرزمینی است و به جهت حجم بالای مصرف آب اکنون سطح آب کاهش یافته که جهت تامین آب شرب باید از آب‌های سطحی استفاده بهینه کرد و عملیات احداث سد گلورد می‌تواند مشکل مردم شرق استان را رفع کند.