خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 03 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

چند معضل پیچیده صهیونیست ها بعد از عملیات «مجدو»/ یک شکست اطلاعاتی دیگر برای اسرائیل- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 11:42
رفتار عجیب و ادعاهای متناقض مقامات و محافل مربوطه صهیونیستی درباره عملیات اخیر در شمال فلسطین اشغالی، در ابعاد مختلف جای بررسی دارد.
عمليات،اسرائيل،رژيم،نتانياهو،كابينه،صهيونيستي،امنيتي،اشغالي، ...

خلاصه خبر

درحالی که ارتش رژیم صهیونیستی از شهادت مجری این عملیات هنگام بازگشت به مرزهای لبنان خبر داد، یک گروه جدید فلسطینی به نام «مقاومت الجلیل» یا «گرگ‌های تنها» مسئولیت عملیات مذکور را بر عهده گرفته و تاکید کرد که مجری عملیات زنده و سالم است.
واکنش متناقض صهیونیست‌ها به عملیات مجدو
شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی در این زمینه مدعی شد که انفجار بمب کنار جاده‌ای در مجدو یک عملیات مشترک بین حزب‌الله لبنان و جنبش حماس بوده است.
این درحالی است که «دورون کادوش» خبرنگار نظامی رژیم صهیونیستی در رادیو ارتش این رژیم ادعا کرد، حماس یک تشکیلات نظامی در لبنان دارد که توسط مرد دوم این جنبش یعنی «صالح العاروری» رهبری می‌شود و بعید نیست که عملیات مجدو کار این تشکیلات باشد.
این ادعاهای ضد و نقیض صهیونیست‌ها درباره عملیات مذکور و اینکه ابتدا تلاش داشتند خبر آن را پنهان کنند و سپس شروع به اتهام زنی علیه حماس و حزب‌الله کردند، سوالات زیادی درباره علت این رفتارهای اسرائیلی‌ها به وجود می‌آورد، از جمله اینکه آیا عملیات مجدو با بحران داخلی بی‌سابقه اسرائیل ارتباط دارد؟
بنابراین مرتبط کردن مجری عملیات مجدو با حزب‌الله برای اسرائیل به معنای مشارکت حزب‌الله در حمله به شمال اراضی اشغالی است.
به عبارت دیگر کابینه جدید رژیم صهیونیستی تلاش دارد به شهرک‌نشینان بگوید که باید برای مقابله با تهدیدات خارجی همه اسرائیلی‌ها باید با هم متحد شده و از هجمه و اعتراضات علیه کابینه دست بردارند.
این درحالی است که رژیم صهیونیستی ادعا می‌کند تجهیزات زیادی برای حل این چالش در اختیار دارد.
نتانیاهو بعد از گذشت چند ماه از تشکیل کابینه خود هنوز از جانب کاخ سفید برای سفر به واشنگتن دعوت نشده و نمی‌خواهد قبل از او هیچ وزیر اسرائیلی به آمریکا سفر کند.
عاموس یادلین معتقد است که بزرگترین چالش اسرائیل در مرحله فعلی آن است که با یک معضل راهبردی و عملیاتی مواجه است؛ معضلی که مانع از بازگشت قدرت بازدارندگی اسرائیل بدون ورود به درگیری و تنش می‌شود.